Курсова робота «Хрестові походи. Утворення лицарських орденів», 2008 рік

З предмету Історія · додано 15.03.2009 15:53 · від Іван · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3-5 с. Розділ 1. Передумови та причини хрестових походів 6-13 с. 1.1. Причини хрестових походів 6-10 с. 1.2. Заклик Папи Урбана ІІ до хрестового походу 10-12 с. Розділ 2. Перший хрестовий похід та його результати 13-18 с. 2.1. Шлях від Європи до Святої Землі 13-16 с. 2.2. Взяття Єрусалиму 17-18 с. Розділ 3. Утворення держав хрестоносців 19-21 с. Розділ 4. Лицарські ордени як новий стан в суспільстві.22-28 с. 4.1. Утворення перших орденів 22-25 с. 4.2. Місце яке займали ордени в суспільстві 26-27 с. 4.3. Занепад орденів 27-28 с. Висновки 29-30 с. Список використаних джерел та літератури 31-32 с.

Висновок

Передумовами хрестових походів на Схід, які тривали майже 2 століття – з 1096р. до 1270р. і явили собою цілу епоху в середньовічному суспільстві, були:

- політична роздробленість країн Західної Європи, слабкість королівської влади;

- економічні зміни в Європі та на Сході;

- феодальний устрій суспільства (феодальні чвари, гноблення простого люду та ін.)

Серед прямих причин дослідники відмічають: нескінченні стихійні лиха (неврожаї, сильні морози, повені, посухи впродовж 7 років перед хрестовими походами; бажання усіх осередків суспільства збагатитися за рахунок завойованих народів. У королів була своя причина – здобути нові колонії. А у папи Урбана ІІ в планах булоукріплення та поширення своєї влади, а також вплив не тільки на християн Сходу, а й на мусульман. Девіз для всіх був єдиний (релігійний, офіційний): ”Повернути християнам святиню – Гроб Господень, що захопили невірні (мусульмани).

Заклик папи Урбана ІІ про організацію хрестових походів проти мусульман мав великий успіх, небачений і нечутий до того в Європі.

Перший хрестовий похід в 1096р. був невдалий для селян. Лицарів випередили з виступом у похід селяни (французькі та німецькі). Але не організована юрбахрестоносців-сенлян, які на шляху своєму грабували, вбивали місцеве населення (як потім і лицарі), майже повністю була знищена турками біля міста Нікеї. Із 25 тис. ”воєнства Хрестового” вціліло близько 3 тис. чол. Вже організовані, добре підготовлені лицарі на початку 1098р. оволоділи Антіохією, Едесою, в липні 1099р. – Єрусалимом, пізніше – містами Середземноморського узбережжя. Мета була досягнута, Гроб Господень відвойований.

В результаті першрго походу було створено чотири держави хрестоносців: королівство Єрусалимське, графство Едеське, князівство Антіохійське, графство Тріполі.

В ХІ ст. були створені і ордени хрестоносців: госпітальєри, тамплієри, а пізніше Тевтонський орден німецьких лицарів.

Лицарські ордени займали в суспільстві особливе місце, підкорялися лише папі Римському, користувалися багатьма привілеями, часто злвживали цим викликаючи злість та заздрість королів, церковних вищих посадовців. Ордени хрестоносців швидко стали заможними та впливовими корпораціями. Госпітальєри займалися скупівлею нерухомості (в великих маштабах), тамплієри стали родоначальниками банківської справи.

За дослідженнями істориків госпітальєри існують (неофіційно) і в наші часи (але цей висновок вчених є спірним...)

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?