Курсова робота «Облік та аналіз операцій банку з банківськими металами», 2009 рік

З предмету Банківська справа · додано 14.03.2009 19:00 · від Edelina · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні особливості операцій банку на ринку банківських металів 5 1.1. Банки як суб’єкти ринку дорогоцінних металів5 1.2. Загальна характеристика банківських операцій з дорогоцінними металами 10 1.3. Організаційно-економічна характеристика банку за операціями з банківськими металами 15 Розділ 2. Облік операцій з банківськими металами 17 2.1. Характеристика синтетичного обліку операцій з купівлі-продажу банківських металів та ювілейних монет 17 2.2. Аналітичний облік операцій з банківськими металами 25 2.3. Звітність банку за операціями з банківськими металами 27 Розділ 3. Аналіз операцій банку з банківськими металами 28 3.1. Загальний аналіз операцій з купівлі-продажу банківських металів 28 3.2. Аналіз ефективності операцій з банківськими металами 30 3.3. Факторний аналіз операцій з банківськими металами 33 3.4. Аналіз операцій з банківськими металами на ринку України 34 Висновки та пропозиції Список використаних джерел

Висновок

На думку банкірів, банківські метали є однією з найдохідніших інвестицій. Адже на сьогодні вони поступаються лише інвестиціям у цінні папери.

Дорогоцінні метали є важливим компонентом міжнародної ліквідності і входять у структуру офіційних валютних резервів кожної країни. Банківські метали – це золото, срібло, платина та паладій, доведені до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках і порошках, що мають сертифікат якості.

Бухгалтерський облік операцій з банківськими металами здійснюється аналогічно обліку операцій в іноземній валюті. Ці операції відображаються за тими самими балансовими рахунками, що й операції з іноземною валютою. Банківські метали в Плані рахунків банків України обліковуються на рахунках групи 110 «Банківські метали». Банки можуть здійснювати операції з банківськими металами за власним рішенням в межах лімітів відкритої валютної позиції. При цьому використовують технічні рахунки 3800 «Позиція банку щодо іноземної валюти та банківських металів» та 3801 «Еквівалент позиції банку щодо іноземної валюти та банківських металів». Суми різниць між вартістю проданого або купленого банківського металу за офіційним курсом і вартістю його продажу або купівлі відносять до фінансового результату банку.

Здійснення аналізу операцій з банківськими металами, визначення їх ефективності банк робить на власний розсуд, залежно від обсягів та напрямів операцій. Якість аналізу цих операцій значною мірою залежить від повноти і достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності.

Аналіз ефективності проведення операцій із банківськими металами залежить від рівня тарифів, що встановлюються на проведення таких операцій, які мають бути конкурентоспроможними на ринку банківських металів.

Аналіз операцій банку «Хрещатик» з банківськими металами показав, що найбільшу ефективність мають операції з золотом, що характеризуються найбільшими обсягами отриманих доходів. Спостерігається зростання частки прибутку від операцій з паладієм. Тобто операції з банківськими металами є ефективними для банку і приносять прибуток, що має тенденцію до зростання.

Щодо факторного аналізу, то можна сказати, що золото й інші банківські метали не залежать від економічної і політичної ситуації і не є зобов’язанням держави, тому найбільш ефективно захищають вкладені кошти від знецінювання.

А на даний час банки цілковито зосереджені на процесі реструктуризації свого «золотого» бізнесу, забезпечуючи його конкурентоспроможність на ринку, що змінився.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?