Курсова робота «Фінансовий аналіз підприємства», 2001 рік

З предмету Фінанси · додано 13.03.2009 07:03 · від Nataly0508 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Введення 3 1.Горизонтальний та вертикальний аналіз балансу підприємства 6 2.Аналіз фінансової стійкості підприємства 15 3.Аналіз ліквідності підприємства 20 4.Аналіз рентабельності діяльності підприємства 26 5.Аналіз ділової активності підприємства 30 Висновок 35 Список використаної літератури 37 Додатки

Висновок

Курсова робота була присвячена аналізу фінансового стану ЗАТ «Маяк». Це підприємство, яке спеціалізується на виробництві опалювальної техніки та комплектуючих. Воно існує на ринку близько 15 років, нараховує в середньообліковому складі 150 працівників. Характеризується стабільним фінансовим станом. Були проведені аналіз балансу, фінансової стійкості, ліквідності та рентабельності підприємства.

Фінансовий стан - найважливіша характеристика економічної діяльності підприємства. Він відображає конкурентоспроможність підприємства, його потенціал в діловому співробітництві, оцінює в якій мірі гарантовані економічні інтереси самого підприємства та його партнерів за фінансовими та іншими відносинами.

Проаналізувавши баланс підприємства, можна зробити висновок, що підприємство має досить таки стабільне фінансове становище, так як за усіма важливими характеристиками (сума активів, грошових коштів, виробничі запаси та інше) спостерігається підвищення, а що стосується поточних зобов’язань, то їх сума скоротилася – на 282,2 тис грн..

Аналіз фінансової стійкості показав, що підприємство має абсолютну фінансову стійкість, так як усі три показника надлишку(+)/недоліку(-) більше нуля. Відносні показники фінансової стійкості також покращились, а також відповідають нормативним значенням.

Стійке фінансове становище формується в процесі всієї виробничо-господарської або комерційної діяльності підприємства. Однак партнерів та акціонерів підприємства цікавить не процес, а результат, тобто саме показники фінансового стану за звітний період, можна визначити на базі публічної офіційної звітності.

Аналіз ліквідності показав, що баланс підприємства абсолютно ліквідний, а що стосується показників ліквідності, то їх динаміка є позитивною.

На АТЗТ „Маяк” існує дві незначні проблеми – проблема збуту та оптимізації дебіторської заборгованості, на них все ж таки потрібно звернути увагу. Проблему збуту можна вирішити через реалізацію продукції з негайною оплатою або із знижкою, потрібно знижувати собівартість продукції. Щодо дебіторів, потрібно вибрати найбільш доцільні строки платежів та форми розрахунків із споживачами (попередня оплата, з відстрочкою платежу, по факту відвантаження продукції). Доцільним є надання відстрочки платежу споживачам, бо за рахунок цього збільшується обсяг реалізації, тобто прибуток (для стимулювання збуту в умовах високої конкуренції), але можливе виникнення додаткових витрат по залученню короткострокових банківських кредитів для компенсації дебіторської заборгованості.

Доцільно також продати частину основних фондів, оскільки вони вже застарілі, а отриману суму спрямувати на покупку нового обладнання чи на розширення виробничої діяльності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення