Курсова робота «Міжнародний ринок дорогоцінного каміння», 2008 рік

З предмету РПС · додано 11.03.2009 12:12 · від Fobilissa · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 2. Сучасний світовий ринок алмазів 2.1. Становлення ринку алмазів 2.2. Сучасний стан світового ринку алмазів 3. Видобуток інших видів дорогоцінного каміння у країнах світу 3.1. Видобуток за регіонами 3.2. Видобуток окремих видів дорогоцінного каміння 4. Прогнози на світовому ринку 5. Ринок дорогоцінного каміння в Україні 5.1. Наявні запаси дорогоцінного каміння в Україні 5.2. Проблеми ринку дорогоцінного каміння України 6. Висновок 7. Додатки

Висновок

Отже, виконавши дану курсову роботу, ми дослідили сучасний світовий ринок дорогоцінного каміння. Прослідкувавши за його становленням та розвитком, можна зробити висновок, що дорогоцінне каміння у всі часи зберігало свою привабливість для людини внаслідок своєї рідкісності.

Дорогоцінне каміння зустрічається в багатьох районах Землі у вигляді родовищ або точок мінералізації. Видобуток дорогоцінного каміння ведеться як наземним (відкриті кар’єри), так і підземним способами. Проте сучасна техніка, нове обладнання, відповідна наукова база використовуються лише при видобуванні алмазів, що ж до інших дорогоцінних каменів, то їх видобуток зазвичай ведеться простими способами.

До XIX ст. алмази добували в Індії та Бразилії. Родовища Росії, Австралії, ПАР були відкриті пізніше.

Компанія De Beers (ПАР) довгий час була монополістом на світовому алмазному ринку. Згодом значне місце посіла також АЛРОСА (Росія), яка зараз займає близько четвертини світового ринку. Загалом на ринку в алмазному секторі працює близько 300 компаній.

Родовища дорогоцінного каміння розподілені дуже нерівномірно на землі. Основний видобуток дорогоцінного каміння сьогодні ведеться в бідних країнах.

Основними країнами-видобувачами сучасного ринку алмазів є Ботсвана (займає перше місце по видобутку алмазів у вартісному виразі та друге за обсягами), Росія (перше місце за обсягами та друге — за вартістю алмазів, що видобуваються), Канада, ПАР, Ангола, Австралія, ДРК, Намібія. Основними виробниками діамантів є США, Індія, Китай, Таїланд. Також на ринку вирізняють торгових посередників — Великобританія, Бельгія, Ізраїль, ОАЕ.

Протягом усього часу розвитку ринку дорогоцінного каміння, ціни на нього стабільно підвищувалися. Проте в аспекті сучасної світової фінансової кризи ціни на діаманти демонструють значне зниження вперше за останні 5 років. Прогнозується і дальше падіння цін внаслідок зростання безробіття в основних країнах-імпортерах, що забезпечують попит на діаманти. Провідними компаніями прийняті рішення по скороченню випуску алмазів та проведенні спільних рекламних кампаній. Світові лідери з виробництва алмазів зараз намагаються дати своїм споживачам зрозуміти, що дорогоцінне каміння — дуже надійний спосіб інвестування коштів, на відміну від не таких без-печних валюти, нерухомості, рухомого майна, акцій тощо, адже вони не втрачають своєї цінності протягом років, не зношуються, та й ціни на них і далі зростатимуть, якщо криза затягнеться.

У майбутньому прогнозується зменшення обсягів видобутку алмазів, внаслідок виснаження старих копалень та відсутності нових розвіданих родовищ. Однак, обсяги попиту навпаки будуть зростати, що спричинить значний ріст цін на продукцію алмазо-діамантового комплексу. З огляду на це необхідно проводити наукові дослідження, впроваджувати нові науково-технічні розробки з метою підвищення рентабельності виробництва та зменшення витрат на видобуток сировини.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?