Реферат «Д. Б. Вишневецький – великий гетьман українського козацтва», 2008 рік

З предмету Історія · додано 11.03.2009 09:33 · від Graf · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Біографія Д. Б. Вишневецького 5 1.1. Рід Вишневецьких на терені Української держави 1.2. Князі Вишневецькі та українське козацтво РОЗДІЛ 2. Історичний портрет гетьмана українського козацтва 11 2.1. Байда Вишневецький – ратник української землі 2.2. Проблема гетьманства Д. Вишневецького ( Байди ) українській історіографії Висновки 24 Список використаної літератури та джерел 26

Висновок

В процесі написання реферату було досягнуто і вирішено питання про загальний огляд діяльності Байди Вишневецького починаючи з його народження і закінчуючи останньою датою його життя.

Розв’язуючи завдання взаємодії роду Вишневецьких з козацтвом ми дійшли висновку, що саме даний рід мав дуже тісні зв’язки з козацтвом і завдяки йому відбувалося досить багато зрушень на Запорізькій Січі, як в військовому так і в політичному плані, адже Вишневецькі були одним із найбагатших на той час родів України, тобто вони мали можливість, щоб організовувати разом з козаками антитурецькі та антитатарські походи, вони дали змогу зробити ці походи легітимними, але якщо переходити на особистості, то Байда Вишневецький, котрий дуже багато зробив для захисту українських земель від кримсько-татарської навали так і зостався народним героєм, а вже Ярема Вишневецький не набув такої слави, а навпаки, хоча займався меценатством.

А якщо вже брати до уваги військово-політичну діяльність самого Дмитра-Байди Вишневецького, то він намагався об’єднати всі можливі на той час сили на боротьбу з кримськими татарами, котрі спустошували українські землі, а саме вів переговори з московським царем, з литовським управителем, з польським королем, намагався домовитися з кримським ханом, щоб той не чинив такі спустошливі дії на українських землях, згуртовував козацьку громаду, за що і був прославлений серед них.

Відповідно з іншим завданням, треба мати на увазі, що гетьманська посада у Війську Запорозькому з’явилася у результаті формування його військово-політичної організації. Утвердження інституту гетьманства в українському козацтві пройшло тривалу еволюцію. Оскільки конкретні джерела, які б давали точні відомості з цього питання, відсутні, то доводиться спиратися переважно на опосередковані відомості та висловлювати припущення як версії у розумінні цього процесу.

Подальшого вивчення з теми дослідження потребують такі питання:

Чому Ярема Вишневецький сприймається як заклятий ворог проти козацького стану? Чи мали присутність особисті інтереси в боротьбі Байди Вишневецького проти кримських татар? Чи вірно вчинив Вишневецький, що намагався знайти підтримки в різних державах, адже відомо, що кожна держава має свої цілі і інтереси до території твоєї країни, особливо, коли вона виступає захисником цих земель? Коли зародилося гетьманство на Україні, адже не всі підтримують думку про те, що Вишневецький був першим гетьманом українського козацтва?

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?