Курсова робота «Продуктивність праці: показники та методи їх вимірювання», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 09.03.2009 15:52 · від Анастасія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 І. Продуктивність праці як економічна категорія 5 1.1. Ефективність та продуктивність праці 5 1.2. Показники продуктивності праці 9 1.3. Методи виміру рівня продуктивності праці 11 1.4. Фактори та резерви росту продуктивності праці 14 Іі. Продуктивність праці на кптм„кіровоградтеплокомун-енерго” 21 2.1. Загальна характеристика господарської діяльності кптм „кіровоградтеплокомуненерго” 21 2.2. Аналіз продуктивності праці на підприємстві 25 2.3. Шляхи і методи підвищення продуктивності праці на кптм „кіровоградтеплокомун-енерго” 34 Висновки 38 Література 40

Висновок

В Україні становлення ринкової економіки, створення конкурентоспроможної продукції, збільшення обсягу продажу можливо лише за умови ефективного використання ресурсів на кожному робочому місці, підприємстві, тобто глибокої реформи системи управління, виробництва і реалізації продукції, узгодженої з такими перетворювальними процесами, як приватизація, реструктуризація та адаптація до міжнародних стандартів. Зростання продуктивності також сприятиме підвищенню зайнятості.

Кожне підприємство характеризується певним рівнем продуктивності праці, який може зростати або знижуватися під дією різноманітних чинників. Підвищення продуктивності праці є безперечною умовою прогресу і розвитку виробництва.

Продуктивність праці є одним з найважливіших показників розвитку економіки не залежно від політичного устрою. Зростання продуктивності праці забезпечує підприємствам і всьому суспільному виробництву подальший розвиток і сприятливі перспективи, а в поєднанні з грамотною маркетинговою і збутовою політикою, конкурентоздатність, що є необхідною умовою ринкової економіки і, в кінцевому рахунку зростання продуктивності праці призводить до підвищення рівня проживання населення.

Збільшення продуктивності праці дає можливість підприємству збільшити виробіток продукції, що при умові її реалізації забезпечить підприємству більш високий дохід.

Але існують підприємства, специфіка господарювання яких робить збільшення виробітку продукції збитковим для такого підприємства. Така ситуація виникає в випадку, коли обсяг продукції, яка виробляється даним підприємством є строго нормованим.

Одним із таких підприємств є Кіровоградське підприємство КПТМ „Кіровоградтеплокомуненерго”, продукцією якого є теплова енергія, виробіток якої є нормований. Для нього продуктивність праці також відіграє важливу роль, але не з точки зору збільшення виробітку, а з точки зору зниження витрат на виготовлення продукції і зниження її собівартості.

В цій курсовій роботі я розглянула способи вимірювання показників продуктивності праці і зробила відповідні виміри для КПТМ „Кіровоградтеплокомуненерго”, а також розглянула шляхи підвищення продуктивності праці на даному підприємстві.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення