Курсова робота «Управління грошовими активами на підприємстві», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 08.03.2009 17:20 · від TimeON · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи управління грошовими активами 5 1.1. Економічна сутність та трактування понятть «грошові активи», «грошові кошти» та «грошові потоки» 5 1.2. Принципи управління грошовими активами підприємства 9 1.3. Політика управління грошовими активами 11 Розділ 2. Управління грошовими активами ВАТ „Молочник” 17 2.1. Аналіз грошових активів ВАТ „Молочник” 17 2.2. Розрахунок фінансового циклу 22 2.3. Планування потреби в грошових коштах 28 2.4. Шляхи удосконалення управління грошовими активами підприємства 30 Висновки та пропозиції 42 Список використаної літератури 44 Додатки 46

Висновок

На основі теоретичного огляду проблеми управління грошовими потоками та аналізу фактичного стану грошових потоків ВАТ „Молочник” зроблено наступні висновки та пропозиції:

Грошові активи – грошові кошти, їх еквіваленти та дебіторська заборгованість у фіксованій (або визначеній) сумі грошей. Склад грошових активів – це сукупність їх елементів, а структура – це співвідношення між окремими їх елементами в загальному обсязі грошових активів.

Грошові кошти — кошти у вигляді грошей, які знаходяться в касі підприємства, на рахунках в установах банку, в акредитивах, у підзвітних осіб і так далі.

Грошовий поток - це надходження і витрачання грошових коштів в процесі здійснення господарської діяльності. Різниця між вхідним та вихідним грошовими потоками по кожному окремому виду діяльності або по господарській діяльності підприємства в цілому називається чистим грошовим потоком.

Аналізуючи діяльність підприємства, за останні три роки, можна виявити, що різкий ріст основних показників приходиться на 2005-й рік, що пов'язано з диверсифікацією господарської діяльності підприємства.

Аналіз ефективності використання грошових коштів на підприємстві дозволяє зробити висновок, що підприємство має тенденцію зміни показників в бік їх покращення, що свідчить про ефективну як зовнішню так і внутрішню економічну політику підприємства.

Для підвищення ефективності управління грошовими коштами, підприємству пропонується організувати наступні заходи:

1)збільшення обсягу виробництва та реалізації продукції на 8%;

2)зменшення запасів на 20%;

3)зменшення дебіторської заборгованості на 30%.

У результаті впровадження першого заходу, значно збільшиться приплив грошових коштів, що можуть бути спрямовані на фінансування запасів і витрат, на виплату кредиторської заборгованості. Внаслідок впровадження другого заходу, також звільняться додаткові ресурси на придбання сировини. При впроваджені третього заходу підприємство значно підвищить показники ділової активності та фінансової стійкості, підвищиться коефіцієнти ліквідності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення