Реферат «Характеристика Закону України від 07.0.2002 року № 3018-III „Про судоустрій України” та Закону України від 15.12.1992 року № 2863-XII „Про статус суддів”», 2006 рік

З предмету Право · додано 08.03.2009 16:01 · від kalenka · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ. 2. Характеристика законів. 3. Сучасний стан судочинства в Україні. 4. Висновок. 5. Список використаної літератури.

Висновок

Охарактеризувавши Закони України „Про судоустрій України” і „Про статус суддів” можна зробити висновок, що судові органи в Україні здійснюють свої повноваження виключно на підставах, у межах та порядку, передбачених чинним законодавством, що є однією із гарантій забезпечення законного, обґрунтованого та справедливого рішення судових справ. Зокрема, судова влада реалізується шляхом здійснення правосуддя у формі цивільного, господарського, адміністративного, кримінального, а також конституційного судочинства, яке виконується відповідно Конституційним Судом України, судами загальної юрисдикції та спеціальними судами.

Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

За ними визнається самостійність і незалежність.

Судді мають право керуватись Конституцією України, законами та нормативно правовими актами України. Судді нікому не підзвітні. Привласнення функцій цих органів іншими державними органами чи посадовими особами не допускається.

Повноваження і статус суддів закріпленні і захищаються законами України, зокрема Законом України „Про статус суддів”. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України, яка в свою чергу забезпечує належне фінансування судів.

Закріплені повноваження судових органів засвідчують, що судова влада покликана виконувати не менш важливу функцію, ніж дві інші гілки державної влади.

Опрацювавши Закони України „Про судоустрій України” і „Про статус суддів”, а також ознайомившись з Указом Президента України "Про концепцію вдосконалення судівництва для утвердження справедливого суду в Україні відповідно до європейських стандартів”, Заявою Ради суддів „Про концептуальні підходи Ради суддів України до подальшого здійснення судово-правової реформи в Україні”, Листом Верховного Суду „Щодо оцінки діяльності судової системи України” я можу сказати, що якщо законодавча і виконавча гілки влади будуть забезпечувати і сприяти належному виконанню діяльності судової, коли усі три гілки влади будуть працювати спільно заради єдиної мети тоді наша судова система стане ще краще, наблизиться до європейських стандартів і життя у країні стане гуманніше і безпечніше.

Сучасний стан здійснення правосуддя, судової системи, статусу суддів потребують реформування. Держава вивчає можливості поглиблення досягнутих за роки незалежності успіхів та випадки негативного, що призводить до зниження ефективного судозабезпечення громадян України.

У ході здійснення судової реформи неодноразово будуть змінюватись і охарактеризовані мною в цій роботі Закони України „Про судоустрій України” та „Про статус суддів”.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?