Курсова робота «Фінансовий аналіз надходжень до місцевих бюджетів», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 07.03.2009 21:40 · від Алексей · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи формування доходів місцевих бюджетів 5 1.1. Суть, склад та значення доходів місцевого бюджету 5 1.2. Особливості формування доходної частини місцевих бюджетів 9 Розділ 2. Аналіз формування місцевого бюджету немирівського району за доходами 16 2.1. Аналіз надходжень та виконання загального фонду місцевих бюджетів 16 2.3. Дотація вирівнювання як основне джерело надходжень у місцевих бюджетах України 19 Розділ 3. Напрямки удосконалення та підвищення ефективності формування доходів бюджету 23 3.1. Зарубіжний досвід формування дохідної частини місцевих бюджетів 23 3.2. Шляхи вдосконалення формування доходів місцевих бюджетів в Україні 26 Висновки і пропозиції 30 Список використаних джерел 32 Додатки

Висновок

На сучасному етапі розвитку країни саме місцевим бюджетам приділяється значна увагу, оскільки вони є гарантом фінансового забезпечення розвитку регіонів.

Формування доходної частини місцевих бюджетів починаючи з 2002 року здійснюється відповідно до Бюджетного Кодексу України, який чітко закріпив основні доходні джерела органів місцевого самоврядування.

До основних джерел формування їх доходів належать місцеві податки і збори, що встановлюються місцевими радами, відрахування від загальнодержавних податків, а також дотації та субвенції, які виділяються з державного бюджету і бюджетів вищого рівня.

Як було уже зазначено вище, по Немирівському району Вінницької області, станом на 01.01.2008 року до загального фонду бюджету району надійшло 77532,7 тис. грн., що становить 98,4 % до річного призначення затвердженого органами місцевого самоврядування. Власних доходів поступило 16297,8 тис. грн., що становить 107,8 % до затвердженого призначення.

Порівняно з минулим роком за відповідний період власних надходжень поступило більше на 36 %, або на суму 4317,9 тис. грн.

Затверджений план виконано по 14 видах доходів із 15 затверджених джерел місцевими радами. При чому варто наголосити на тому, що по всіх цих 14 видах доходів відбулось перевиконання плану. Недовиконано план лише за платою за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності – на 17,3%.

Досвід зарубіжних країн показує існування чіткої тенденції до зміцнення автономності та міцності місцевих бюджетів. У більшості розвинених країн переважна частина доходів місцевих бюджетів формується за рахунок власних надходжень, в той час як в Україні багато регіонів, які є дотаційними. Тобто в них відсутній стимул до пошуків внутрішніх джерел нарощування дохідної бази, адже всі проблеми вирішує держава. Тож, з метою комплексного економічного розвитку регіону необхідне зміцнення фінансової бази місцевих бюджетів та вибір таких джерел на які органи місцевого самоврядування могли активно впливати.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали