Курсова робота «Податкове регулювання в системі податкового менеджменту», 2008 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 07.03.2009 21:25 · від Алексей · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Суть і значення податкового регулювання 5 1.1. Місце податкового регулювання в податковому менеджменті.5 1.2. Методи податкового регулювання 8 Розділ 2. Способи реалізації податкового регулювання 11 2.1. Вплив податкових пільг та стимулів на мобілізацію надходжень до бюджету. 11 2.2. Динаміка надходжень штрафних та адміністративних санкцій до бюджету України 15 Розділ 3. Проблеми та основні концепції вдосконалення податкового регулювання в україні 19 3.1. Шляхи вдосконалення організаційної роботи з платниками податків 19 3.2. Напрямки вдосконалення податкового регулювання в Україні 23 Висновки і пропозиції 28 Список використаних джерел 30

Висновок

Підводячи підсумки проведених досліджень зазначимо його ключові моменти та отримані результати.

Податкове регулювання – це заходи непрямого впливу на економіку та соціальні процеси через зміну податків, податкових ставок, зниження чи підвищення загального рівня оподаткування, відрахувань до бюджету. Є різні методи податкового регулювання, які реалізуються на практиці через систему податкових пільг та санкцій.

Питання врегулювання податкових пільг є надзвичайно актуальним на сьогоднішній день. У 2006 році обсяг податкових пільг становив 78,9% доходів зведеного бюджету та 24,9% номінального ВВП. Це свідчить про надмірну кількість пільг та їх неефективну структуру і як наслідок існування значного потенціалу для наповнення бюджету.

Для виконання державою регулюючої та стимулюючої функцій податкові пільги є зручним та дієвим інструментом. Проте застосування податкових пільг потребує виваженого наукового підходу, обґрунтування їх доцільності. При цьому обґрунтування доцільності повинно здійснюватись, враховуючи як інтереси держави, так і інтереси платників податків. При обговоренні питання, пов’язаного з податковими пільгами, окрім доцільності існування пільг та їх розміру потрібно врегулювати ще й питання визначення бази оподаткування.

Проаналізувавши динаміку надходжень до бюджету від штрафних санкцій, можна дійти висновку про нестабільність такого виду надходжень. Слід також зазначити, що на сьогоднішній день існує необхідність покращення роботи ДПА щодо стягнення штрафів та щодо проведення перевірок, які спрямовані на виявлення податкових правопорушень.

Для вдосконалення податкового регулювання необхідно здійснити цілий комплекс заходів, в тому числі і щодо вдосконалення організаційної роботи з платниками податків. Сьогодні у рамках Проекту модернізації державної податкової служби України створюється сучасна система обслуговування платників податків. Головним завданням Інформаційно-довідкового департаменту є надання відповідей на запитання платників податків усіх регіонів України засобами телефонного та факсимільного зв’язку, електронною поштою, через web-сайт із використанням сучасних інформаційних технологій.

Можливими стратегічними цілями вдосконалення податкового регулювання є: підвищення конкурентоспроможності вітчизняного бізнесу, легалізація тіньового сектору, активізація інвестиційних процесів в економіці, простота та зрозумілість податкових норм для суб'єктів господарювання тощо.

Варто зазначити, що реформувати податкову систему потрібно комплексно, оскільки зосередження уваги лише на одному елементі не дасть належного регулюючого впливу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення