Реферат «Доба Гетьманщини», 2005 рік

З предмету Історія · додано 06.03.2009 19:15 · від Yuli · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ. 2. Заходи Петра I та його наступників у XVIII ст., спрямовані на скасування автономної Гетьманщини. 3. Ліквідація Запорізької Січі та Гетьманщини. 4. Приєднання та колонізація Російською імперією Півдня України і Криму. Перетворення України в російську провінцію. 5. Висновок.

Висновок

Українська держава, що виникла у 1648 році, проіснувала аж до 1783 року, коли повністю було скасовано її залишки: військову організацію та незакріпачене селянство.

Катерині та її наступникам вдалося в цілому успішно інтегрувати Гетьманщину в склад Російської імперії. Не лише інституції Гетьманщини були замінені імперськими, асимільована і зрусифікована була частина українського суспільства, яке різко поляризувалося, місто з його етнічно перемішаним населенням і численними чиновниками стало русифікованим, тоді як село, де проживали козаки, селяни і шляхтичі, залишалося здебільшого українським. Пізніше навіть провінційна шляхта піддалася русифікації, а козаки перетворилися на селянство. Слово «українець» стало фактичним синонімом слова «селянин». Розчинення Гетьманщини в імперії мало ще й інші важливі наслідки для дальшого розвитку українців. Саме тоді, коли Гетьманщина була повністю поглинута Росією, з’явилися нові сили, що в інших умовах відродили боротьбу між російським централізмом й українською автономією.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?