Курсова робота «Місцеве оподаткування в Україні», 2008 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 05.03.2009 11:30 · від Даша · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Становлення місцевих податків і зборів 2.Місцеві податки і збори: сутність та класифікація 3.Основи місцевого оподаткування в Україні (зокрема, на прикладі місцевого бюджету Полонського району Хмельницької області Висновок Використана література

Висновок

Незважаючи на численні заяви парламентарів та урядовців щодо прийняття найближчим часом Податкового кодексу України, окремі питання податкової системи досі намагаються врегулювати окремими нормативно-правовими актами. Однією з таких спроб є внесення народними депутатами на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України “Про місцеві податки і збори” (від 23.11.2006р., реєстраційний номер № 1066)

За період з 1993 року по даний час податкове законодавство постійно вдосконалювалося. Проте, місцеві податки і збори практично залишилися осторонь і справляються до місцевих бюджетів за правилами, встановленими більше 10-ти років назад. Ці правила не відповідають вимогам сьогодення. Практично кожною радою (більше 11-ти тисяч) прийнято відповідне рішення про встановлення місцевих податків і зборів. Основний Закон України надав право органу місцевого самоврядування встановлювати місцеві податки і збори, які є обов’язковим до виконання.

Разом з тим, аналіз рішень органів місцевого самоврядування свідчить про їх недосконалість. Прийняті рішення, як правило не передбачають чіткої регламентації питань порядку обчислення і сплати до місцевих бюджетів місцевих податків і зборів, деякі не відповідають чинному законодавству, тощо. Все це спричиняє труднощі при адмініструванні місцевих податків і зборів, що не дає можливості створити у державі єдину систему по справлянню місцевих податків і зборів.

До місцевих податків і зборів належать такі, що не відіграють істотної ролі у наповненні місцевих бюджетів і водночас їх справляння суб’єктами господарювання призводить до невиправданих витрат у зв’язку із обов’язковістю систематичного подання податкових звітів до органів державної податкової служби та сплати незначних сум до бюджетів.

Окремі місцеві податки і збори передбачають фіксовану ставку оподаткування, яка є символічною і не індексувалася жодного разу.

Чинне законодавство про місцеві податки і збори не забезпечує надійними джерелами фінансування місцеві бюджети.

У зв’язку з цим зазначеним проектом Закону про місцеві податки і збори пропонується забезпечення чіткої реалізації податкового законодавства і відповідних рішень, що приймаються на місцях, скасування усіх рішень органів місцевого самоврядування, згідно яких запроваджено інші платежі, які не зараховуються до місцевих бюджетів, запровадження таких місцевих податків і зборів, які були б реальними до сплати, що надасть можливість отримання додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

Основою розділу „Місцеві податки і збори” Податкового кодексу стали положення проекту Закону України „Про місцеві податки і збори”. Пропонується забезпечити єдиний підхід до встановлення органами місцевого самоврядування місцевих податків і зборів та виключити можливість установлювати нові, не передбачені Податковим кодексом, податки і збори, а також установити широкий діапазон між нижньою та верхньою граничними ставками з урахуванням особливостей кожного з місцевих податків і зборів для прийняття органами місцевого самоврядування відповідних рішень.

Проектом виключено з переліку місцевих податків і зборів „іподромні” збори, збір за видачу ордера на квартиру, збір за проведення конкурсного розпродажу і лотерей та запропоновано запровадити нові місцеві збори, такі як будівельний, туристичний, за розміщення об’єктів грального бізнесу.

Проектом пропонується удосконалити механізм справляння збору за проведення кіно- і телезйомок та збору з власників собак. Ці збори на сьогодні є неефективними, але за умови зміни порядку їх справляння можуть бути перспективними.

Вищезазначені зміни приведуть до встановлення ефективного податкового адміністрування, яке дасть змогу при мінімальних затратах забезпечити максимальні надходження до дохідної частини місцевих бюджетів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Аналітичний та синтетичний облік місцевих податків та зборів — Сопко В.В.