Курсова робота «Форми та системи оплати праці», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 05.03.2009 00:52 · від Анна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Структура заробітної плати 2.Функції заробітної плати 3.Тарифна система Погодинна форма Відрядна форма 4.Безтарифна система 5.Система надбавок, доплат та премій Висновок Список літератури

Висновок

Отже, підприємствам надані широкі права в галузі оплати праці. Так, їм надане право самостійно установлювати форми, системи і розміри оплати праці працівників, а також інші види їхніх доходів.

При цьому взаємини між працівником і роботодавцем регулюються трудовим договором, укладеним письмово, а також чинним трудовим законодавством.

В умовах ринкових відносин широке поширення набули дві системи оплати праці: тарифна та безтарифна.

Тарифна система, яка є основою організації оплати праці, включає в себе тарифну сітку, тарифну ставку і тарифно-кваліфікаційні довідники.

Існують 2 форми оплати праці - погодинна і відрядна.

При погодинній заробіток залежить від кількості відпрацьованого часу і тарифної ставки (зарплата за одиницю часу);

при відрядній - від кількості виробленої продукції і розцінок (зарплата за одиницю продукції на неї.

Застосовують 2 системи погодинної форми оплати праці - проста погодинна і погодинно-преміальна, при якій робітники крім основного заробітку отримують ще й премії.

Відрядна форма оплати праці має такі системи: пряма відрядна, відрядно-преміальна, відрядно-прогресивна, акордна, непряма відрядна, колективна, контрактна система

В даний час широко поширена оплата праці по контракту, яка заключається в домовленості сторін і пов’язується з виконанням умов контракту.

В умовах становлення ринкових відносин на підприємствах поширюється безтарифна система оплати праці. Вважається наприклад, що фактична заробітна плата кожного працівника підприємства є часткою фонду оплати праці колективу і залежить від кваліфікації рівня працівника (К), коефіцієнта трудової участі (КТУ) і фактично відпрацьованого часу (Фд).

Кваліфікаційний рівень і КТУ встановлюють для всіх членів трудового колективу залежно від виконуваних ними функцій і рівня кваліфікації. Окрім того, КТУ затверджує рада трудового колективу.

Форми та системи оплати праці встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевою (регіональною) угодами.

Як важлива соціально-економічна категорія оплата праці в ринковій економіці має виконувати такі функції:

відтворювальну - як джерела відтворення робочої сили і засобу залучення людей до праці;

стимулюючу - установлення залежності рівня заробітної плати від кількості, якості і результатів праці;

регулюючу - як засіб розподілу і перерозподілу кадрів по регіонах країни, галузях економіки з урахуванням ринкової кон`юнктури;

соціальну - забезпечення соціальної справедливості, однакової винагороди за однакову працю.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення