Курсова робота «Правопорушення у сфері оподаткування», 2007 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 04.03.2009 23:44 · від РОМАН_76 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Принципи виникнення, основні способи та типи податкових правопорушень 5 2. Податкові правопорушення в Україні – оцінка та аналіз 16 Рис. 2.3. Динаміка вилучення товарів у грошових одиницях 21 3. Світовий досвід в сфері боротьби з податковими правопорушеннями 24 Висновки 32 Список використаної літератури 34

Висновок

Податкове правопорушення — це протиправна дія або бездіяння, що виявляється в невиконанні або в неналежному виконанні податкових зобов'язань, за які встановлюється відповідальність.

Аналіз практики дозволяє виділити найбільш загальні способи ухилення від сплати податків:

•неподання документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів і обов’язкових платежів до бюджетів чи державних цільових фондів (наприклад, декларацій, бухгалтерських звітів і балансів тощо);

•приховування об’єктів оподаткування;

•заниження об’єктів оподаткування;

•заниження сум податків, зборів, обов’язкових платежів, які підлягають сплаті у відповідний бюджет чи фонд;

•приховування втрати підстав на пільги з оподаткування.

За порушення правильності обчислення та своєчасності сплати до бюджету податків, зборів й інших обов’язкових платежів законодавством передбачено адміністративну, кримінальну та фінансову відповідальність.

Адміністративна відповідальність (штрафи), що застосовується податковими органами, має деякі особливості: підставою для її застосування є вчинення адміністративного правопорушення (ст.9 Кодексу України про адміністративне правопорушення - КпАП); адміністративні штрафи накладаються лише на фізичних осіб (громадян) - окремих платників податків, керівників і бухгалтерів платників податків - юридичних осіб, інших громадян, винних у порушенні податкового законодавства. Розмір штрафу залежить від сукупності обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність порушника (статті 34, 35), а також від його особи, ступеня вини, майнового стану (ст. 33).

Кримінальній відповідальності і покаранню підлягає особа, винна у вчиненні злочину, тобто така, що умисно або з необережності вчинила передбачене кримінальним законодавством суспільно небезпечне діяння.

Тяжким злочином визнається ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів при обтяжуючих обставинах, а також шахрайство з фінансовими ресурсами.

Штрафна санкція (штраф) – плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов’язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.

Пеня - плата у вигляді відсотків, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв’язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов’язання.

Питання зменшення кількості правопорушень у сфері оподаткування, а також профілактика податкових зловживань є важливим і надзвичайно актуальним на сьогоднішній день.

В найближчі роки необхідно провести наступні заходи:

1. Скоротити податкову заборгованість платників податків та попереджувати її накопичення в майбутньому.

2. Постійний податковий контроль за збитковими та малоприбутковими підприємствами.

3. Активне використання в податковій практиці непрямих методів.

4. Створення Державного реєстру неплатників податків і Узагальненої і інформаційної бази.

5. Автоматизація процесів адміністрування усіх податків і зборів (в першу чергу ПДВ і акцизного збору).

6. Удосконалення механізмів спрощеної системи оподаткування

7. Працювати на попередження.

8. Виховування фіскальної свідомості суспільства; прозора, економічно обґрунтована урядова політика.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?