Курсова робота «Економіка галузей сільського господарства республіки Аргентина», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 04.03.2009 16:05 · від Поапенко Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1 Природно-географічне розташування Аргентини 6 Розділ 2 Економіка галузі рослинництва 14 Розділ 3 Економіка галузі тваринництва 22 Розділ 4 Економіка галузі технічних культур 26 Розділ 5 Аналіз економічної діяльності на фоні України 29 Висновки 32 Список використаних джерел 35

Висновок

Аргентинське сільське господарство в цілому можна визначити як високотоварне виробництво. Але висока товарність його із самого початку була обумовлена орієнтацією на експорт. Якщо в більш ранній період розвитку капіталізму в товарні відносини були втягнуті переважно господарства району Пампи, то на сучасному етапі сільське господарство носить товарний характер на більшій частині території Аргентини. Натуральні господарства збереглися лише в деяких найвіддаленіших і відсталих районах країни.

У рівні розвитку сільського господарства, в структурі землеволодіння існують великі відмінності між Пампою і рештою території країни. Велика частина оброблюваних земель зосереджена в Пампі. Тут переважають великі латифундистські господарства, в основному екстенсивного характеру з низьким рівнем капіталовкладень. Основний напрям їх спеціалізації — тваринництво і зернове господарство. Значна частина продукції виробляється на експорт. У внутрішніх районах країни поширені середні за розмірами господарства, достатньо інтенсивні, з досить високим рівнем капіталовкладень (у 5-6 разів вище, ніж у Пампі). Рослинництво тут переважає над тваринництвом (за винятком Патагонії).

Країна відноситься до найбільших в світі виробників великої рогатої худоби, коней, овець і пшениці. В 1995 в Аргентині налічувалося більше 50 млн. голів великої рогатої худоби; за цим показником вона займає п'яте місце в світі, а за виробництвом м'яса — 3 млн. т — третє, поступаючись США і країнам колишнього СРСР. Поголів'я коней перевищує 3 млн., займаючи третє місце в світі, а за виробництвом конини Аргентина стоїть на шостому місці. За поголів'ям овець вона займає 10-е місце в світі. Виробництво зерна і олійних культур у 1995 досягло 43,6 млн. т, причому на частку пшениці припадає 10,9 млн. т; таке зростання стало результатом як підвищення врожайності, так і розширення посівних площ.

Аргентина повністю забезпечує себе майже всіма видами сільськогосподарської продукції. Крім пшениці, тут вирощується кукурудза, сорго, рис, овес, жито, ячмінь, арахіс, соєві боби, соняшник, бавовник, мед, фрукти, овочі, цукор, тютюн та вино. Історично склалося так, що більше 3/4 доходу від експорту припадає на рахунок сільськогосподарської продукції, головним чином м'яса, пшениці, кукурудзи і рослинного масла.

Тваринництво відіграє провідну роль в сільському господарстві країни, головна його галузь — розведення великої рогатої худоби, переважно м'ясного напряму. За поголів'ям великої рогатої худоби Аргентина займає одне з перших місць в світі.

Головний район розведення великої рогатої худоби — Пампа. Молочне тваринництво не відіграє в Аргентині великої ролі. Основна молочна порода — голландсько-аргентинська.

Вівчарство — друга крупна галузь аргентинського тваринництва. Аргентина — одна з провідних вівчарських країн світу за поголів'ям овець і настригу. Вівчарство в Аргентині поширене майже повсюдно, але спеціалізовані райони його зосереджені в Пампі та Патагонії. В Пампі переважає мясошерстное вівчарство.

З інших галузей тваринництва в Аргентині розвинені птахівництво, в гірських районах — розведення коней, мулів.

За галузями спеціалізації в Аргентині виділяються наступні економіко-географічні регіони:

1. Пампа (Східна Пампа і Західна Пампа; провінції Буенос-Айрес, Кордова, Ентре-Ріос, Ла-Пампа і велика частина провінції Санта-Фе) — провідний агропромисловий район; Західний район (провінції Мендоса, Сан-Хуан, Сан-Луіс) займає Центральні Анди, південну частину області Пампінськіх Сьєр і Прекордельєр, помірно розвинений район Аргентини; Північно-західний район (провінції Жужуй, Сальта, Катамарка, Ла-Ріоха, Тукуман) займає північну частину Пампінськіх Сьєр і Прекордельєр; Межиріччя (провінції Місьонес і Коррієнтес; Патагонія (провінції Неукен, Ріо-Негро, Санта-Крус, Чубут, територія о. Вогненна Земля).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення