Курсова робота «Японський підхід до управління інформаційними системами», 2006 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 03.03.2009 09:59 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.поняття операційного менеджменту і операційної системи 5.2. Оперативний менеджмент операційної системи 9 3. Операційна ефективність 15 4. Характеристика кайдзен і його застосування 20 5. Японський підхід до управління операційними системами 25. Висновки 32 Список використаної літератури 34

Висновок

Операційний менеджмент - це діяльність по управлінню процесом придбання матеріалів, їх перетворення в готовий продукт і постачанням цього продукту покупцю.

Усяка корисна діяльність пов'язана з переробкою чого-небудь. Наприклад, переробкою інформації у фінансовій сфері, видавничому бізнесі в сфері комунікацій. При наданні послуг - перукарських чи медичних - у процесі переробки втягуються навіть покупці. Операції по переробці чого-небудь виробляються й у функціональних підрозділах виробничої організації, наприклад, у фінансовому відділі чи відділі кадрів.

Більш точне визначення, таким чином, може звучати так:

Операційний менеджмент - це усі види діяльності, зв'язаної з навмисним перетворенням (трансформацією) матеріалів, інформації чи покупців.

Операційний менеджмент полягає в ефективному і раціональному управлінні будь-якими операціями. Ступінь участі в них фізичних товарів, по великому рахунку, не важлива. Теорія однаково застосовна як для лікарняної палати або страхової контори, так і для заводського цеху чи фабрики.

Операційний менеджмент полягає як в ефективному, так і в раціональному управлінні будь-якими операціями.

Ефективність може бути визначена як досягнення поставлених перед системою цілей; у загальному значенні ефективність - це задоволення потреб покупців.

Раціональність - це досягнення цілей, чи задоволення потреб, з використанням мінімуму ресурсів.

Структура більшості організацій базується на розподілі по функціях.

На Заході поширеним видом управління підприємствами є метод кайдзен. У контексті кайдзен у менеджменту є дві головні функції: підтримка і вдосконалення. Підтримка — це дії, направлені на забезпечення наявних технологічних, організаційних і операційних стандартів, і підтримку таких стандартів за рахунок навчання і дисципліни. В рамках функції підтримки менеджмент виконує свої завдання так, щоб кожен міг слідувати вимогам стандартних робочих процедур (standard operating procedure, SOP). Вдосконалення ж — це все, що направлено на поліпшення існуючих стандартів. Японське уявлення про менеджмент, таким чином, зводиться до одного розпорядження: підтримуйте і покращуйте стандарти.

Думаю застосування хоча б деяких складових кайдзен на підприємствах нашої країни покращили б операційний менеджмент кожного з них.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення