Курсова робота «Шляхи підвищення ефективності управління грошовими коштами підприємства», 2005 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 03.03.2009 09:58 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Грошові кошти як об’єкт управління на підприємстві 2. Етапи політики управління грошовими коштами на підприємстві 3. Методичні підходи, оцінка ефективності управління грошовими коштами на підприємстві. 4. Оцінка ефективності управління оборотними коштами на ТзОВ «Сан-Трейд» 5. Резерви підвищення ефективності управління оборотними коштами на ТзОВ «Сан-Трейд» Висновок Список використаної літератури Додатки

Висновок

Отже, вивчивши тему "Шляхи підвищення ефективності управління грошовими коштами підприємства", можна підвести підсумки:

Грошові фонди - це частина грошових коштів, які мають цільове спрямування. До грошових фондів належать: статутний фонд, фонд оплати праці, амортизаційний фонд (на державних підприємствах), резервний фонд та інші.

Дана курсова робота написана на основі господарської діяльності ТзОВ "Сан-Трейд", що займається реалізацією світильників та наданню послуг по встановленні освітлення.

Грошові фонди досліджуваного підприємства сформовані за рахунок статутного капіталу, доходів підприємства та залучених ресурсів.

Для ефективного управління грошовими ресурсами необхідно:

1. виявити фінансові джерела розвитку виробництва;

2. визначення ефективних напрямків інвестування фінансових ресурсів підприємства

3. раціоналізація операцій із цінними паперами

4. налагодження оптимальних стосунків із фінансово-кредитною системою.

Для ефективного управління грошовими коштами необхідно провести аналіз фінансового стану підприємства, а саме його прибутковості та ділової активності.

Вивчення даних показників на досліджуваному підприємстві показало, що доходами ТОВ "Сан-Трейд» є реалізація та надання послуг і інші звичайні доходи. За 3 роки валові доходи підприємства збільшилися на 3082,1 тис.грн, тобто на 708,87%. Даний ріст доходів відбувся за рахунок стрімкого росту доходів від реалізації, так за 2003-2004 рік вони зросли на 983,8 тис.грн та росту інших звичайних доходів.

Рентабельність активів показала, що ефективність використання майна суттєво відрізняється кожного року. Середня рентабельність активів за 3 роки становить 346,2%. Рентабельність власного капіталу є дуже високою, це говорить про те, що підприємству варто із отриманого прибутку робити внески до статутного капіталу. Рентабельність продукції є найнижчим показником. Середня його величина становить 152,2%. Оскільки реалізація та надання послуг є основною діяльністю для ТОВ "Сан-Трейд», то середній показник рентабельності – 258,6% говорить про те, що останні роки підприємство отримує доходи не від своєї основної діяльності. Тому варто розглянути можливість конверсії виробництва.

Отже, середня тривалість одного обороту активів в 2003 році становить 240 днів, в 2004 році – 162. Дана оборотність є досить низькою для підприємства, тому йому варто розробити стратегію збільшення замовлень (виручки), що призведе до збільшення оборотності.

середня тривалість обороту за 2004 рік товарно-матеріальних цінностей також значно покращилася відносно 2003 року. В 2004 році оборотність товарно-матеріальних запасів становила 132,8 днів. середній термін оплати дебіторської заборгованості в 2003 році 9,59 днів, в 2004 році - 75,8 днів. Неможливо однозначно сказати як впливає збільшення чи зменшення даного показника на фінансовий стан. Безумовно, те, що заборгованість погашається покупцями швидко – це позитивний фактор, але наявність великої заборгованості говорить про збільшення реалізації продукції, проте фірма ризикує не повернути вкладені кошти.

Для підвищення ефективності управління грошовими коштами підприємства необхідно підвищити їх оборотність. Це можливо зробити двома способами - збільшивши виручку або зменшивши запаси підприємства.

Для того, щоб збільшити виручку від реалізації мною було запропоновано стратегію, за допомогою якої можливо значно покращити фінансовий стан підприємства.

Дана стратегія складається із двох етапів. Перший - більш дешевий, що базується на організаційній реконструкції управління підприємством, а саме - створення маркетингового відділу та проведення маркетингового дослідження підприємства. Другий - більш дорогий - базується на вивченні нових ринків, розширенню географії виробництва та інноваційних проектах.

Отже, при дослідженні даної теми мною було досягнуто поставленої на початку роботи мети та виконано всі завдання. Дана робота може бути використана для подальшого управління на підприємстві та для планування грошових потоків на наступний період.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення