Курсова робота «Нематеріальна мотивація в системі управління трудовими ресурсами», 2007 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 03.03.2009 00:31 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Необхідність, сутність та методи управління персоналом 5 2. Сутніть та значення нематеріальної мотивації персоналу 11 3. Професійний розвиток, навчання та розвиток кар’єри персоналу 13 4. Оцінка систем нематеріальної мотивації провідних корпорацій світу 24 Висновок 34 Список використаної літератури 36

Висновок

Управління людьми має практично таку ж давню історію, як і людство, оскільки воно появилося одночасно з виникненням перших форм людських організацій. По мірі економічного розвитку та появлення великих організацій управління персоналом перетворилося у особливу функцію управління, яка потребує спеціальних знань та навичок. В зв’язку з цим були створені спеціальні підрозділи, які складаються з людей, які володіють такими знаннями і навичками – відділи людських ресурсів – функціональний підрозділ організації, який займається питаннями управління персоналом. Ефективність функціонування відділів людських ресурсів у сучасних організаціях залежить від професійної компетенції їхніх співробітників та успішної взаємодії з лінійними керівниками всіх рівнів.

Здатність підприємства постійно підвищувати кваліфікацію своїх співробітників в сучасних умовах швидко старіючих професійних навичок являється одним із найважливіших факторів успіху. Управління професійним розвитком перетворилося сьогодні в ключовий елемент управління сучасною корпорацією. Професійний розвиток – це процес формування у співробітників корпорації нових професійних навичок і знань. Основними методами професійного розвитку являються: професійне навчання, планування і розвиток кар’єри, освіта.

Професійне навчання - процес формування у співробітників корпорації специфічних професійних навичок за допомогою спеціальних методів навчання. Основними видами професійного навчання являються : навчання на робочому місці та поза робочим місцем ( аудиторне навчання).

Сучасні підприємства активно займаються розвитком своїх співробітників. Однією із форм такого розвитку являється процес планування і розвитку кар’єри, який полягає у визначенні професійних інтересів співробітників та цільовому плануванні їхнього професійного навчання і пересування у корпорації. Розвиток кар’єри передбачає спільні зусилля співробітника, його безпосереднього керівника і спеціалістів у сфері управління персоналом та може здійснювати позитивний вплив на корпорацію за рахунок оптимізації використання персоналу, посилення його мотивації, надання цільового характеру професійному навчанню.

Отже, для того щоб мотивація персоналу була ефективною потрібно:

1. Виробити чіткі та прозорі критерії оцінки персоналу.

2. З'ясувати реальні потреби працівників.

3. Створити диференційовану систему винагороди. У відділі продажу добре запроваджувати бонуси і виплату відсотків від угод. Для певної категорії працівників мотивацією є навчання (підвищення кваліфікації), для інших — оплата проїзду до місця роботи. Для керівного складу мотивуючим чинником є акції і опціони на їх купівлю.

4. Визнати заслуги підлеглого: персональна похвала, публічне визнання заслуг (на нараді, зборах), почесна грамота; видати наказ про заохочення працівника з внесенням запису до трудової книжки.

5. Поліпшити умови праці працівника.

6. Надати (розширити) соціальний пакет.

7. Перевести працівника у більш престижний підрозділ.

8. Разширити повноваження працівника, дозволити йому брати участь у прийнятті рішень.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення