Курсова робота «Управлінський контроль у менеджменті підприємства», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 03.03.2009 00:25 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Поняття та процес Управлінського контролю на підприємстві 5 1.1. Поняття та процес управлінського контролю 5 1.2. Функції управлінського контролю 9 1.3. Види управлінського контролю. Їх класифікація та ознаки 10 Розділ 2. Система та інструменти управлінського контролю. 17 2.1. Система управлінського контролю 17 2.2. Параметри ефективної системи контролю 18 2.3. Інструменти управлінського контролю 20 2.3.1. Інструменти фінансового контролю 21 2.3.2. Інструменти операційного контролю 24 2.3.3. Контроль поведінки робітників на підприємстві27 Висновки 32 Список використаної літератури 34

Висновок

Управлінський контроль – це одна з функцій управління, без якої повною мірою не можуть бути реалізовані всі інші функції управління: планування, організація, керівництво і мотивація. Контроль покликаний забезпечувати правильну оцінку реальної ситуації і тим самим створювати передумови для внесення коректив до запланованих показників розвитку як окремих підрозділів, так і всього підприємства. Контроль виступає одним з головних інструментів вироблення політики і ухвалення рішень, що забезпечують нормальне функціонування підприємства і досягнення ним поставлених цілей як в довгостроковій перспективі, так і в питаннях оперативного керівництва. Управлінський контроль у менеджменті підприємства необхідний для виявлення і вирішення проблем раніше, ніж вони нанесуть серйозну шкоду підприємству. Контроль також може використовуватися для стимулювання успішної діяльності.

Отже, у ході дослідження ми прийшли до висновку, що призначенням і завданнями контролю є:

 констатація і оцінка досягнутих результатів підприємницької діяльності, формулювання основних висновків;

 оцінка конкретного внеску окремих функціональних підрозділів і працівників у сфері підприємства;

 структурна оцінка ефективності окремих заходів у виробничій, комерційній і фінансовій діяльності;

 всебічна оцінка ефективності стратегічного планування підприємства;

 формування зворотного зв'язку з метою інформування керівництва і співробітників підприємства про результати контролю і отримання реакції у відповідь.

Контроль є ефективним, якщо він має стратегічний характер, націлений на досягнення конкретних результатів, своєчасний і гнучкий. Управлінський контроль не є разовою акцією. Це процес безперервний, він включає спостереження і регулювання різних видів діяльності підприємства з метою полегшення виконання управлінських завдань.

Ефективний управлінський контроль створюється на основі його з'єднання з процесом стратегічного планування. Проте в процесі оцінки необхідно враховувати і незаплановані (випадкові) результати, які, найчастіше, забезпечуються ефективними оперативними рішеннями і характеризують результативність діяльності окремих підрозділів або працівників та їх уміння адекватно реагувати на непередбачені обставини. Початком управлінського контролю є оцінка результатів, а закінченням – аналіз чинників, які зумовили отримання таких результатів і розкриття причин відхилень фактичних показників від запланованих.

Таким чином, управлінський контроль є невід’ємною складовою менеджменту, без якої не може повноцінно та злагоджено функціонувати жодне підприємство.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення