Курсова робота «Авторитет, сила, влада», 2006 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 03.03.2009 00:06 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Загальна характеристика сили, її взаємозв”язок з владою і авторитетом 5. Розділ 2. Поняття і характеристика влади 7 2.1. Сутність і види влади 7 2.2. Соціологічний аналіз влади за Вебером 15 Розділ 3. Характеристика авторитету, основні його види 22.3.1. Загальне поняття авторитету 22 3.2. Псевдоавторитети, їх види і причини виникнення 26 Висновки 30 Список використаної літератури 32

Висновок

Різні можливості політичних суб‘єктів підтримувати певну систему правління передбачають різні типи легітимності влади. Найвідомішою є класифікація типів влади, запропонована М. Вебером:

а) традиційний, який спирається на віру в святість традицій і право володарювати тих, хто одержав владу за цією традицією;

б) харизматичний, оснований на вірі підвладних в надприродну святість, героїзм чи інші виняткові чесноти володаря і створеної або отриманої ним влади;

в) раціональний(легальний), що ґрунтується на вірі в законність існуючого порядку, професіоналізм владних структур.

Ймовірно, досить буде сказати, що базовими категоріями соціологічного аналізу влади все ще є ті, що їх створив Вебер[5]. Основними категоріями, що конституюють цей аналітичний каркас, є авторитет і леґітимність.

Щодо конкретних поведінкових проявів, то влада й авторитет проявляються тією мірою, якою одна сторона, мобілізуючи свої наявні можливості, намагається змінити поведінку іншої сторони засобами впливу. Певна частина змін, що породжуються психологічним впливом, зникає, як тільки людина або група людей виходить із сфери впливу, інші продовжують діяти, залишаючи помітний слід у свідомості особи, й за певних обставин перетворюються на власні риси характеру. Із сказаного випливає, що загальним джерелом авторитету і влади є реальний вплив однієї частини явища на іншу. Для того, аби авторитетно-владні відносини виникли, вплив має відбутися або визріти. Таким є соціально-психологічний механізм утвердження авторитету і влади особистості в певній спільноті.

Визнання i довiра серед пiдлеглих здобуваються керiвником у результатi добросовiсної, чесної та наполегливої працi. Штучнi прийоми здобуття престижу (чого тiльки заради нього не робили: будувалися престижнi заводи там, де для них не було кадрiв; зводилися престижнi палаци, вiлли) здатнi породити лише псевдоавторитети, тобто фальшивi.

Метою написання роботи було висвітлення питань сили, влади, авторитету та їх основних характеристик, класифікацій, тощо. При написанні роботи поставленої мети досягнуто.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?