Курсова робота «Методи державного регулювання конкурентного середовища», 2007 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 02.03.2009 23:43 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Конкурентна політика держави та напрямки її регулювання 4 2. Методи захисту конкуренції 5 3. Антимонопольне регулювання : суть та методи 9 4. Аналіз конкурентного середовища в Україні та його регулювання 15 Висновок 19 Список використаної літератури 21

Висновок

В Україні конкуренцію регулюють Закони України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності", "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про захист економічної конкуренції", "Про природні монополії". Контроль за їх виконанням та дотриманням здійснює антимонопольний комітет України. Державний контроль щодо конкуренції здійснюється за такими напрямками: виявлення та припинення зловживань монопольним становищем; виявлення і припинення антиконкурентних узгоджених дій; виявлення і припинення дискримінації суб'єктів господарювання органами державної влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю; виявлення і припинення недобросовісної конкуренції; додержання вимог антимонопольного законодавства у процесі перетворення державної власності; контроль за економічною концентрацією; додержання антимонопольних вимог у процесі антимонопольного регулювання та прийняття рішень органами державної та місцевої влади, адміністративно-господарського управління та контролю.

Незважаючи на те, що антимонопольну законодавчу базу в Україні сформовано, економічна криза в країні не дає змоги в повному обсязі її застосовувати на практиці. Багато проблем при використанні антимонопольного законодавства в Україні зумовлено тим, що воно є дуже молодим. Початковий етап упровадження економічних законів характеризується стихійністю. В сучасних умовах це явище в нашій країні поглиблюється недостатнім розумінням та усвідомленням економічних законів, а також фактами їх свідомого використання суб'єктами для одержання економічних вигод шляхом зловживання монопольним становищем. Слід зазначити, що саме щодо конкуренції правову базу за останні роки було суттєво реформовано, у результаті чого були ухвалені важливі нормативні акти, що впровадили основні положення конкурентного законодавства Європейського союзу. Всі ці законодавчі документи спрямовані на боротьбу з монополізмом. Демонополізація економіки України - це комплексний процес подолання і ліквідації негативних соціально-економічних наслідків економічного і організаційного монополізму та обмеження діяльності інституційних утворень - носіїв монопольної влади.

Основою такого процесу є проведення антимонопольної політики та реалізація системи дій, спрямованих на формування конкурентного середовища. Нині, коли конкуренція в Україні стає реальністю, головним завданням антимонопольного законодавства має бути не лише усунення монополізму, а й створення високоефективного конкурентного середовища. При цьому доцільно застосовувати широкий спектр заходів для боротьби з монополіями, який пропонує світова практика.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.