Курсова робота «Державне регулювання економіки», 2008 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 02.03.2009 23:43 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1 Розділ 1. Метологічні засади державного регулювання економіки 2 1.1. Економічні основи економічної діяльності України 2 1.2. Основні форми впливу держави на соціально-економічний розвиток економіки України 5 1.3. Способи регулювання економічної діяльності України 9 Розділ 2. Аналіз державного регулювання економіки україни 10 2.1. Аналіз регулювання державного сектора економіки України 10 2.2. Аналіз регулювання приватного сектора економіки України 14 Розділ 3. Шляхи покращення державного регулювання економіки україни 15 Висновки 16 Список використаної літератури 17

Висновок

Сучасні ринкові відносини не в змозі забезпечити ефективність регулювання економічних процесів, тому виникає потреба державного втручання. Вплив держави здійснюється двома засобами: як владною структурою, що встановлює "правила гри" на ринку, і як власником, що володіє певним майном і діє з іншими суб'єктами права власності. Другий варіант державного впливу здійснюється в рамках об'єктів державного та приватного сектора економіки.

Основну ланку державного сектора складають: державні унітарні підприємства (казенні підприємства, державні комерційні підприємства, державні акціонерні товариства, де державі належить 100% акцій); державні акціонерні товариства, у яких частка державної власності становить більше 50%; державні господарські об'єднання (корпорації та концерни); інші, що можуть формуватися або входити до складу холдингів, промислово-фінансових груп, консорціумів. Критерієм віднесення господарських структур до державного сектора є факт оперативного управління державою їх діяльністю.

З метою підвищення ефективності управління державним та приватним сектором економіки можна запропонувати класифікацію об'єктів державного сектора за функціональною ознакою і виділити об'єкти двох типів:

1) об'єкти, що безпосередньо задовольняють суспільні потреби, такі як оборона, забезпечення мінімально необхідних соціальних гарантій, виробництво у сфері природних монополій;

2) об'єкти, що опосередковано задовольняють суспільні потреби, тобто ті об'єкти, в особі яких держава виступає як "підприємець" і діє з метою наповнення дохідної частини бюджету.

У сучасних умовах для підвищення економічного становища України провідне значення має подальший розвиток методичного забезпечення управління державним та приватним сектором економіки. Застосування такого підходу до ефективного управління державними підприємствами (пакетами акцій) на підставі функціональності, реалізація запропонованих у курсовій роботі, рекомендацій щодо управлінського впливу макрорівня на розвиток державного сектора можуть істотно підвищити ефективність управління такими підприємствами.

В результаті написання курсової роботи посталеної мети було досягнуто, поставлені завдання – розв»язані.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?