Курсова робота «Поведінка фірми в умовах досконалої конкуренції», 2002 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 02.03.2009 23:38 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Досконала конкуренція: суть, ознаки, застосування.4 2. Визначення ціни і обсягу виробництва.7 2.1. Визначення ціни і обсягу виробництва у короткостроковому періоді.7 2.2. Визначення ціни і обсягу виробництва у довгостроковому періоді.13 3.Досконала конкуренція і ефективне використання ресурсів.19 Висновок.25 Список використаної літератури.26 Додатки.27

Висновок

Таким чином, досконала конкуренція – це конкуренція, для якої характерні велика кількість конкурентів–виробників і конкурентів–покупців, вільний доступ товаровиробників до будь-якого виду діяльності. Тобто це економічне суперництво між великою кількістю дрібних та середніх підприємств, які виробляють однорідну продукцію, мають рівний доступ до інформації, абсолютну мобільність матеріальних, трудових та фінансових ресурсів. Ні одна із фірм не може впливати на ринкову ціну. Більш повною мірою ознакам досконалої конкуренції відповідають деякі ринки сільськогосподарської продукції ( пшениці, кукурудзи ), а також деякі фінансові ринки. З точки зору суспільства досконала конкуренція є стандартом, за яким оцінюється ефективність реальної економіки. Вона включає всі форми дискримінації споживачів, розподіляє ресурси відповідно до їх смаків, найефективніше. Дана структура дозволяє побудувати точну модель поведінки фірм на шляху до максимілізації прибутку. В умовах чистої конкуренції в довгостроковому періоді ціна встановлюється на рівні мінімуму середніх витрат виробництва. Тобто фірми використовують найефективніші технології і визначають найнижчу з можливих цін.

Ринок називається досконало конкурентним, якщо:

- складається з багатьох конкуруючих продавців, що продають уніфіковану продукцію;

- кожна фірма має невелику питому частку ринку;

- фірми не цікавляться рішеннями своїх конкурентів, оскільки не розглядають їх як загрозу для своєї частки на ринку;

- всі знають про все, або інформацію про ціни, техно логії, витрати, доходи, прибутки можна отримати будь-кому і будь про кого;

- вхід на ринок та вихід з нього вільні.

Математично досконала конку ренція означає, що функція залеж ності ціни від обсягу пропозиції (ви робництва) фірми є сталою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?