Курсова робота «Концепція споживчого та виробничого надлишків, їх застосування», 2006 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 02.03.2009 23:33 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Споживчий надлишок 4 1.1. Фактори що впливають на формування споживчого надлишку 4 1.2. Оптимальний вибір споживача 7 1.3. Формування споживчого надлишку 9 2. Поняття надлишку виробника 13 2.1. Організація виробництва на підприємстві 13 2.2. Визначення необхідного обсягу виробництва. 15 2.3. Надлишок виробництва 18 3. Взаємо вигідність добровільного обміну 21 4. Аналіз явищ споживчого та виробничого надлишків в економіці України 26 Висновок 30 Список використаної літератури 31

Висновок

Отже, дослідивши тему : «Концепція споживчого та виробничого надлишків, їх застосування» можна зробити наступні висновки:

Надлишок споживання це додаткова користь або додаткова вигода, отримана споживачем завдяки тому, що ціна придбаного ним товару чи послуги виявилася нижчою того максимуму, який він готовий був заплатити. Сукупний надлишок споживання вимірюється як площа над рівнем ціни зліва від кривої попиту. Дане поняття використовується в аналізі витрат і результатів діяльності а також як показники зміни добробуту.

Надлишок виробництва - додатковий дохід власника факторів виробництва, що виникає внаслідок того, що ринкова ціна на продукцію виявилася вищою тієї, по якій виробник був готовий її продавати (тобто пряма чи непряма отримана корисність виявляється більшою корисності того, від чого відмовляються). Сукупний надлишок виробництва вимірюється як площа фігури між рівнем ціни і кривої граничних витрат зліва від кривої попиту. Дана частина доходу продавця товару та послуги пов’язана з тим, що ціни в короткостроковому періоді не являються рівноважними. Надлишок споживача досягає максимуму в умовах досконалої конкуренції, тоді як надлишок виробника зростає з ростом монополізації ринку.

Сумарний надлишок являється мірою аллокаційної ефективності використання ресурсів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали