Курсова робота «Виробництво і споживання, механізм взаємодії», 2005 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 02.03.2009 23:32 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Виробництво 4 1.1. Технологія виробництва, виробнича функція 4 1.2. Ізокванта 7 2. Споживання 12 2.1. Визначення індивідуального попиту 12 2.2. Визначення ринкового попиту 14 3. Взаємодія виробництва та споживання: концепція виробничого та споживчого надлишків 18 Висновок 32 Список використаної літератури 34

Висновок

Отже, дослідивши курсову роботу на тему: «Виробництво і споживання, механізм взаємодії», можна зробити наступні висновки:

Головна мета виробництва полягає в тому, щоб знайти можливі варіанти комбінації факторів, за яких би забезпечувався випуск продукції в заданому обсязі з найбільш високою економічною ефективністю. Виробнича функція може бути побудована для будь-якого числа змінних факторів. В залежності від цього виробничі функції поділяються на однофакторні та багатофакторні.

Ізокванти характеризують гнучкість прийнятих рішень підприємства відносно використання різних факторів виробництва. Це дає можливість виробникові вибирати таке їх співвідношення, яке забезпечує мінімальні витрати і максимізує його прибуток.

На попит, у значній мірі впливають переваги споживача, але це фактор, який не має кількісної оцінки і тому для практичних розрахунків або ж потрібно провести додаткові дослідження на підставі бальної оцінки переваг споживача і наступного вводу цього фактора як аргументу у функцію ринкового попиту, або ж користуватися наведеним вище рівнянням за умови рівності переваг споживачів.

Надлишок споживання це додаткова користь або додаткова вигода, отримана споживачем завдяки тому, що ціна придбаного ним товару чи послуги виявилася нижчою того максимуму, який він готовий був заплатити. Сукупний надлишок споживання вимірюється як площа над рівнем ціни зліва від кривої попиту. Дане поняття використовується в аналізі витрат і результатів діяльності а також як показники зміни добробуту.

Надлишок виробництва - додатковий дохід власника факторів виробництва, що виникає внаслідок того, що ринкова ціна на продукцію виявилася вищою тієї, по якій виробник був готовий її продавати (тобто пряма чи непряма отримана корисність виявляється більшою корисності того, від чого відмовляються). Сукупний надлишок виробництва вимірюється як площа фігури між рівнем ціни і кривої граничних витрат зліва від кривої попиту. Дана частина доходу продавця товару та послуги пов’язана з тим, що ціни в короткостроковому періоді не являються рівноважними. Надлишок споживача досягає максимуму в умовах досконалої конкуренції, тоді як надлишок виробника зростає з ростом монополізації ринку.

Сумарний надлишок являється мірою аллокаційної ефективності використання ресурсів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення