Курсова робота «Політична система ФРН», 2006 рік

З предмету Політика, політологія · додано 26.02.2009 21:56 · від tania · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Теоретико-методичні основи дослідження політичної системи країни 5 1.1. Суть поняття «політична система» країни 5 1.2. Чинники, що впливають на політичний розвиток країни 8 1.3. Методичні основи дослідження політичної системи 12 Розділ іі. Історичні чинники формування сучасної політичної системи фрн 15 Розділ iii. Сучасна політична система фрн 20 3.1. Законодавча влада 20 3.2. Виконавча влада Федеративної Республіки Німеччини 32 3.3. Судова влада Федеративної Республіки Німеччини 37 3.4. Роль політичних партій та громадських організацій у суспільно-політичній системі ФРН 49 Розділ iv. Особливості суспільно-політичного розвитку фрн 56 4.1. Сучасний економічний розвиток країни 56 4.2. Зовнішня політика Федеративної Республіки Німеччини 62 Висновки 69 Література 71 Додатки 75

Висновок

Політичну систему ФРН характеризує сукупність інститутів, які формують, розподіляють державну владу та здійснюють управління суспільними процесами, а також репрезентують інтереси певних соціальних груп у рамках відповідного типу політичної культури.

Основними чинниками, що впливають на розвиток політичної системи, зокрема й Німеччини є політичне співтовариство, правові норми і норми політичної етики, посадові особи, територія, політична підтримка, політичні відносини, політична діяльність, політична свідомість, інформація, внутрішнє політичне оточення, міжнародне оточеня, засоби масової інформації та багато інших. Хоча їх вплив може бути двояким.

Усі без виключень інститути, що розробляюють політику у ФРН – Федеральний парламент (Бундестаг), Федеральна Рада (Бундесрат) та Федеральний Уряд, тобто Канцлер та Кабінет Міністрів і звичайно ж Федеральний Президент, який є церемоніалбним головою держави, але не має великої дійової політичної влади.

Бундестаг є найважливішим органом законотворчого процесу, до найважливіших функцій, що належать йому слід віднести вибори федерального канцлера, а також контроль за федеоальним урядом та бюрократичним або адміністративним апаратом держави.

Бундесрат – друга палата парламенту ФРН, вона є автономною. Бундесрат обирає свого власного президента та встановлює власні процедурні правила. Бундесрат має право ініціювати законопроекти, розпочати процедуру імпічменту проти федерального президента та відіграє важливу роль у виявлені порушень при виконані федеральних законів.

Що ж стосується судової влади то у ФРН суди посідають особливе місце в політичній системі та механізмі державної влади. Особливості судоустрою ФРН визначаються переважно двома чинниками: федеративним устроєм та наявністю поряд із судами загальної підсудності, сідів спеціальних компетенцій: трудових, соціальних, адміністративних, фінансьвих, дисциплінарних тощо.

ФРН належить до числа небагатьох демократичних держав, в яких положення, організаційні принципи та завдання політичних партій є урегульованими конституцією та спеціальнм законом про партії.Основними політичними партіями ФРН на даний момент є Партія Демократичного Соціалізму (ПДС), Союз 90/ Зелені, Соціал-Демокатична Партія Німеччини (СДПН), Християнсько-Демократичний (ХДС) та Християнсько- Соціальний союзи (ХСС), Вільна Демократична партія (ВДП) та інші.

Будучи третьою у світі за потенціалом економіки і знаходячись на другому місці за обсягом експорту, Німеччина впливає не лише на європейські країни, але й стає все більш впливом політичним партнером міжнародних відносин i політична система відіграє тут не останню роль.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення