Курсова робота «Сучасні глобальні проблеми та шляхи їх розв’язання», 2008 рік

З предмету Політична економіка · додано 23.02.2009 20:56 · від Оля · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність глобальних проблем 5 1.1. Особливості глобальних проблем та причини їх виникнення 1.2. Класифікація глобальних проблем 9 Розділ 2. Глобальні проблеми та шляхи їх розвязання 12 2.1. Найгостріші глобальні проблеми 12 2.2. Міжнародне співробітництво по вирішенню глобальних проблем 22 Розділ 3. Прояв глобальнних проблем в україні 25 Висновки 34 Список використаної літератури 36

Висновок

При написанні курсової роботи було досліджено сучасні глобальні проблеми та шляхи їх розв’язання, розкрито сутність сучасних глобальних проблем, з’ясовано шляхи розв’язання глобальних проблем, проаналізовано прояв глобальних проблем в Україні та зроблено певні висновки.

1. Політичні, економічні і соціальні проблеми, які стосуються інтересів країн і народів, усього людства, називаються глобальними.

Серед глобальних проблем найчастіше фігурують проблеми миру та роззброєння, екологічна, демографічна, енергетична, сировинна, продовольча, подолання бідності та відсталості людської цивілізації можуть виникати і вже виникають нові глобальні проблеми. Так, до групи глобальних проблем стали відносити проблему освоєння та використання ресурсів Світового Океану, освоєння та використання космосу. Дослідження цих проблем дозволяє помітити, що вони тісно взаємопов’язані, зокрема, енергетична та сировинна проблеми співвідносяться з екологічною, продовольчою, екологічна з демографічною і т.д. Тому їх аналіз, пошук шляхів розв’язання являє собою складне завдання

Серія прогнозів, зроблених різними вченими світу, досить об’єктивно засвідчують, що кризові ситуації не є тимчасовими, вони зростають і ставлять перед людством серйозні завдання.

2. В останні десятиріччя у світі виникло чимало глобальних проблем, які безпосередньо стосуються долі всього людства, заторкують інтереси всіх народів і вийшли на загально планетарний рівень. Від їх своєчасного використання залежить існування земної цивілізації. Цього можна досягнути лише спільними зусиллями всіх країн, міжнародних організацій. До таких проблем належать відвертання світової ядерної війни та забезпечення стабільності миру, необхідності ефективної та комплексної охорони навколишнього середовища, ліквідація відсталості країн, що розвиваються, продовольча, сировинна, енергетична та демографічні проблеми, ліквідація хвороб, раціональне використання глибин Світового океану та мирне освоєння космічного простору, проблема розвитку самої людини, перспективи забезпечення її вигідного майбутнього.

З кожним днем відбувається загострення цих глобальних проблем. Серія прогнозів, зроблених різними вченими світу, досить об’єктивно засвідчують, що кризові ситуації не є тимчасовими, вони зростають і ставлять перед людством серйозні завдання.

Розв'язання глобальних проблем сучасності, забезпечення майбутнього людської цивілізації вимагають розробки й реалізації комплексної колективної програми: економічної, екологічної й воєнно-політичної безпеки людства.

3. Україна як частина світової сімї, має багато глобальних проблем. Найголовніша і най загрозливіша – це екологічна. Після Чорнобильської катастрофи, з кожним роком наша країна йде в напрямі загострення екологічної проблеми. Після розпаду СРСР, нам в спадок залишилося багато військового обладнання. Наша держава проводить активну політику роззброєння. Також в останні десятиліття спостерігається стрімкий спад населення України.

Людина повинна зрозуміти, що вона є частиною природи. Тому знищуючи природу, вона знищує і наближує до трагічного кінця своє буття на планеті.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення