Дипломна робота «Формування стратегії розвитку сільськогосподарського підприємства», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 23.02.2009 10:32 · від oleksandr · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ і. Теоретико-методичні основи формування Стратегії розвитку підприємства7 1.1. Сутність та особливості формування стратегії розвитку сільськогосподарського підприємства 7 1.2. Еволюція формування наукових поглядів щодо розуміння стратегії розвитку підприємства 16 1.3. Методичні підходи щодо оцінки ефективності стратегії розвитку підприємства 23 Розділ іі. Аналіз стратегії розвитку сфнвг «мрія» гусятинського району тернопільської області 32 2.1. Загальна організаційно-економічна характеристика підприємства. 32 2.2. Аналіз сильних та слабких сторін діяльності підприємства 44 2.3. Ефективність стратегії підприємства 51 Розділ ііі. Формування стратегії розвитку сфнвг «мрія» гусятинського району тернопільської області 57 3.1. «Дерево цілей» підприємства 57 3.2. Обґрунтування стратегії розвитку підприємства до 2011 р 64 3.3. Ресурсне забезпечення стратегії та очікувані результати 76 Висновки 86 Список використаних джерел 89 Додатки 95

Висновок

На підставі проведеного дослідження можна зробити наступні висновки:

1.При формуванні стратегії розвитку сільськогосподарського підприємства слід враховувати специфіку даної галузі. Особливості сільського господарства обумовлені наступними чинниками:

земля виступає як засобом, так і предметом праці;

робочий період не співпадає з періодом виробництва;

сезонність сільськогосподарського виробництва;

господарювання у великій мірі залежить від природно-кліматичних умов;

сільськогосподарське виробництво ведеться на дуже великих площах земель, що впливає на фінансові результати.

2.Головна стратегічна мета СФНВГ «Мрія» як члена Групи компаній «Мрія» – вийти на новий щабель розвитку й зміцнити позиції компанії на агропромисловому ринку України. Цього можна досягти завдяки формуванню системи фінансової відповідальності за оренду земельних ресурсів і постійним реінвестиціям в розвиток бізнесу.

3.Проводячи фінансово-економічний аналіз діяльності підприємства можна зазначити, що СФНВГ «Мрія» має позитивну динаміку ведення господарства, нормальну фінансову стійкість, підприємство є рентабельним. Провівши аналіз діяльності господарства, можна сказати, що у 2007 р. відбувається збільшення по всім пунктам. Таким чином в цілому спостерігається позитивна динаміка фінансових результатів діяльності СФНВГ «Мрія».

4.Провівши SWOT-аналіз діяльності СФНВГ «Мрія» та зіставивши можливості з сильними сторонами, можна зробити висновок, що за даних умов для підприємства буде вигідним вихід на нові ринки збуту продукції, нарощування товарообігу, нарощування основного та оборотного капіталу, збільшення прибутковості діяльності.

5.Оцінка ефективності стратегії показує, що стратегія розвитку даного підприємства передбачає вертикальну інтеграцію через збільшення вирощування власної сировини. «Мрія» планує поглиблювати вертикальну інтеграцію бізнесу для забезпечення безперебійних постачань та якості сировини, зниження собівартості виробництва і, як наслідок, більш високої його прибутковості. Для вирішення цього завдання «Мрія» концентрує зусилля на збільшенні об'ємів вирощування власного цукрового буряка.

6.Стратегія розвитку на 2008-2011 роки передбачає збільшення частки компанії на ринку цукру як в області, так і в Західному регіоні шляхом нових придбань та органічного зростання, а також виходу на нові ринки збуту.

7.Ресурсне забезпечення досліджуваного підприємства дозволяє йому інтенсивно розвиватися, виходити на нові ринки з новою високоякісною продукцією.

8.Пріоритетним з погляду ефективності є участь у різноманітних виставках та ярмарках, які забезпечують підвищення рівня знання торгової марки, росту іміджу компанії, налагодження прямих контактів. Група бореться за лояльність своїх споживачів, використовуючи такі маркетингові інструменти як ДМ маркетинг. Для стимулювання збуту постійно використовує всі основні канали комунікації: розміщення в спеціалізованих та бізнес виданнях, телефонні та друковані довідники. Активно проводить розміщення на Інтернет ресурсах.

9.ГК «Мрія» працює з компаніями, світовими лідерами по виробництву с/г техніки, за рахунок чого використання найновітніших технологій дозволяє більш ефективніше обробляти землі, не пошкоджуючи еко-баланс природи, дозволяє вирощувати екологічно чисту натуральну продукцію. Поетапне впровадження нових технологій, постійна співпраця з лідерами ринку виробництва с/г техніки дає змогу покращувати ефективність праці і якість технологічних процесів.

10. Група компаній «Мрія» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, в який входить СФНВГ «Мрія» та інші компанії, що займаються вирощуванням, збором, переробкою, реалізацією сільськогосподарської продукції, виробництвом та продажем цукру.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення