Курсова робота «Структура і інфраструктура ринку», 2008 рік

З предмету Політична економіка · додано 21.02.2009 23:51 · від Оля · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Ринок: теоретичні основи особливості функціонування 5 1.1. Ринок як система господарювання 5 1.2. Структурні складові та функції ринку 7 1.3. Суть та елементи інфраструктури ринку 12 Розділ 2. Особливості структури та інфраструктури ринку в 16 2.1. Структура та особливості функціонування ринкової системи в національній економіці 16 2.2. Складові та сучасний стан ринкової інфраструктури 21 Розділ 3. Проблеми та шляхи вдосконалення структури і інфраструктури ринку в Україні 26 Висновки 33 Список використаних джерел

Висновок

В ході написання курсової роботи було проаналізовано сутність структури і інфраструктури ринку та зроблено наступні висновки.

В ході дослідження було визначено суть ринку як системи господарювання - сукупність відносин між суб’єктами ринку – домашніми господарствами, різними типами фірм та організацій і державою з приводу купівлі-продажу товарів і послуг у сфері обігу та механізм забезпечення цього процесу відповідно до законів товарного виробництва і грошового обігу.

Розрізняють ринок засобів праці, природних ресурсів, предметів праці, землі, робочої сили, інформації, фінансовий ринок та ін.

Надзвичайно важливим і складним структурним утворенням ринкової економіки, без якого було б неможливе ефективне функціонування сучасного ринку, що постійно відтворюється – є ринкова інфраструктура.

Заміна моделі господарського механізму адміністративно-командної економіки системою ринкових відносин, на даний, момент має низку недоліків, результатом чого є глибока і затяжна економічна криза. На нашу думку, це породжено тим, що умови, які є необхідною основою для існування сучасного ринку, в Україні не виконуються.

Існує диспропорція між розвитком галузей, що виробляють предмети споживання, та галузей, що виробляють засоби виробництва, не відроджене виробництво, особливо його ефективність – рівень конкурентноздатності вітчизняних виробництв вкрай низький.

Не використовується в Україні належним чином науково-технічний потенціал розвитку. Система державного управління інноваційною діяльністю недосконала і досі перебуває у стадії формування; більшість реалізованих державних науково-технічних програм є неприбутковими; державні кошти, що виділяються на впровадження інновацій використовуються не за призначенням; недосконале законодавче забезпечення інноваційної діяльності.

Не відповідає вимогам реальної конкурентноздатності економіки банківський сектор. За загальними результатами діяльності він є збитковим і містить багато проблем.

Вкрай суперечливим є питання присутності іноземного капіталу в банківському секторі України. Потрібно вирішити питання стосовно того, який іноземний капітал і в якій кількості потрібен Україні, щоб його функціонування було ефективним з точки зору стимулювання економічних процесів.

Важливою проблемою, яка постає, майже, перед кожним сегментом ринку – є недосконалість законодавчої бази, а то і відсутність правових норм, що забезпечують функціонування певного виду діяльності, а це створює широке поле для діяльності тіньовим структурам та спонукає до застосування різного роду махінацій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?