Курсова робота «Профілактика травматизму на уроках фізичної культури в молодших класах», 2005 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 21.02.2009 11:50 · від Юрій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1: основні характеристики травматизму на заняттях фізичною культурою 1.1. Суть поняття, структура, статистика 5 1.2. Причини й механізми травм, що виникають під час занять фізичною культурою 7 1.3. Класифікація й ознаки травм, що виникають під час занять фізичною культурою.9 1.4. Травматизм дітей як наслідок проблем догляду за ними 14 Розділ 2. Профілактика травматизму на уроках фізичної культури в молодших класах 2.1. Види травм 18 2.1. Профілактика травматизму дітей молодших класів на уроках фізичної культури 19 Висновки 30 Список використаної літератури 32

Висновок

1. Травматизм під час занять фізичною культурою – це нещасні випадки, що виникають під час заняття спортом (планових, групових чи індивідуальних, на стадіоні, в спортивній секції, на майданчику) під наглядом викладача фізичної культури або тренера.

2. Травми під час занять фізичною культурою і спортом складають близько 3 % від загальної кількості.

3. Найрозповсюдженішими є пошкодженнями м’яких тканин з переважанням забоїв, переломи кісток не перевищують 3 % загальної кількості травм, вивихи складають 3-5 %.

4. Основна частина травм дітей молодшого віку припадає на кінцівки, далі йдуть травми голови і тулуба.

5. При заняттях легкою атлетикою трапляються забої (50 %), рани (19 %), пошкодження суглобів (15 %) та інші. В основному, описані травми стосуються нижніх кінцівок (70 %).

6. При занятті спортивною гімнастикою найчастіше трапляються синці, забої, розтягнення, пошкодження суглобів.

7. Під час занять ігровими видами спорту найчастіше трапляються травми гомілковостопного суглоба, вивихи, забої, синці, травми колінного суглоба.

8. Чинники, які спричиняють виникнення травм під час занять фізичною культурою поділяють на дві групи – зовнішні і внутрішні. До зовнішніх чинників відносять – огріхи в організації, недоліки в матеріально-технічному забезпеченні занять, відхилення від гігієнічних норм, недотримання вимог лікарського контролю.До внутрішніх чинників відносять – недостатню підготовленість до виконання навантажень і стан втоми.

11. Травма — це ураження поверхні тіла або внутрішніх органів, яке виникло під дією зовнішніх факторів, у результаті чого той чи інший орган втратив здатність виконувати свою функцію.

12. Травми поділяють на важкі, середньої важкості та легкі; гострі та хронічні; шкірні, черевні та підшкірні; прямі та непрямі; одиничні і множинні.

13. Під час заняття фізичною культурою можуть виникати такі травми: забиття, розтягнення, розриви, струси, вивихи, рани, переломи.

14. Унеможливити або принаймні звести до мінімуму випадки травм учнів під час занять фізичними вправами в школі і вдома – одне із головних завдань в роботі вчителя фізичної культури.

15. Вчитель повинен: огороджувати місця занять від сторонніх осіб, поступово збільшувати і ускладнювити фізичні навантаження, здійснювати індивідуальний і диференційований підхід у навчанні, не допускати до уроку, тренувальних занять хворих учнів, систематично здійснювати контроль за справністю і якістю спортивного інвентаря та обладнання тощо.

16. Для запобіганню виникненню травм учнів потрібно тренувати і давати їм завдання відпрацьовувати прийоми самострахування при виконанні найбільш розповсюджених вправ, здатних призвести до травматизму.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?