Курсова робота «Правове регулювання працевлаштування в Україні», 2006 рік

З предмету Право · додано 21.02.2009 11:41 · від Катюшка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Поняття працевлаштування громадян 2.Правовий статус органів, що сприяють в працевлаштуванні громадян 3. Гарантії працевлаштування громадян 3.1. Загальні гарантії працевлаштування 3.2. Соціальні гарантії працевлаштування 4. Відповідальність у разі порушення законодавства про працевлаштування громадян

Висновок

На мій погляд, найбільш вдале визначення працевлаштування наводять Л. П. Грузінова та В. Г. Короткін говорячи, що це система організаційних, економічних і правових заходів, спрямованих на забезпечення трудової зайнятості населення, а також процес пошуку підходящої роботи, підготовка до неї та влаштування на цю роботу. Вдале це визначення через те, що воно ніби коригує всі недоліки попередніх визначень в тому плані, що тут вже визначено, що це система певних заходів, які сприяють людині в реалізації її права на працю.

Важливу роль у забезпеченні працевлаштування відіграє Державна служба зайнятості – це державна організація, а отже, що є дуже важливим, вона діє від імені держави. У цьому разі хочу звернути увагу на ст. 22 і ст. 43 Конституції України та ст. 2 Кодексу законів про працю України. В ст. 43 Конституції України йде мова про те, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується. Це Конституційне право за ст. 22 гарантується і не може бути скасовано. Із ст. 2 КЗпП стає відомо, що право громадян України на працю, - тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою

Кожному працездатному громадянину державою надаються загальні гарантії - це такі гарантії, які держава надає всім працездатним громадянам нашої країни з метою забезпечення конституційного права на працю. Загальні гарантії визначаються в законодавстві нашої країни, а саме в ст. 43 Конституції України, ст. 51 Кодексу законів про працю України, ст. 4 Закону України "Про зайнятість населення".

Отже, якщо проаналізувати все викладене в роботі в Україні існує досить широкий спектр як загальних так і соціальних гарантій працевлаштування громадян. Проте існують проблеми щодо втілення їх в життя і це в першу чергу пов’язано із недосконалістю українського законодавства, а за порушення законодавства про працевлаштування громадян передбачається адміністративна відповідальність та не можна виключати можливість існування кримінальної відповідальності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?