Курсова робота «Монетариська теорія макроекономічного регулювання», 2006 рік

З предмету Макроекономіка · додано 19.02.2009 16:41 · від Елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Реферат 3 Вступ 4 1. Держава як суб’єкт макроекономічного регулювання 6 2. Монетариська теорія як альтернативна теоретична концепція стабілізації національної економіки. 10 2.1. Передвісники монетаризма 10 2.2. Концепція Мільтона Фрідмена: виникнення та суть 13 2.3. Сент-луіська контрреволюція 17 2.4. Грошова теорія у практиці 19 3. Монетаризм у ХХІ столітті: злет чи падіння 21 Висновок 25 Перелік посилань 27

Висновок

У сучасній ринковій економіці заходи грошової політики належать до числа основних важелів економічного регулювання. Центральний банк проводить монетарну політику, використовуючи різноманітні важелі регулювання (обов’язкові резерви, емісію, операції на кредитному, валютному і фондовому ринках тощо), безпосередньо впливає на величину монетарних показників країни (головним чином на обсяги грошової маси у державі). Тим самим банк опосередньо впливає на значення грошових макроекономічних індикаторів (ВВП, інфляція, інвестиції тощо), досягнення цільових значень яких є кінцевою метою макроекономічного управління.

Монетарний інструмент став одним із найважливіших знарядь впливу держави на економічні процеси у розвинутій ринковій економіці. За роки ринкової трансформації вітчизняної економіки уже склалися монетарні знаряддя її грошово-кредитного регулювання, використання яких дає змогу успішно здійснювати фінансову стабілізацію та досягти економічної збалансованості загалом. Проте цілісної системи макроекономічного регулювання з потужними монетарними інструментами в Україні ще не створено. Помітною є розбалансованість окремих сфер вітчизняної економіки, немає належної довіри економічних суб’єктів до монетарної політики держави, що індукує значні інфляційні очікування, високі відсоткові ставки, які несприятливо позначаються на макроекономічному середовищі. Тому дослідження монетарних інструментів макроекономічного регулювання, форм і методів використання, механізм їх впливу на основні економічні змінні в перехідній економіці України набуває особливого значення.

Монетариська концепція Мільтона Фрідмена стала небаченим вибухом в історії економічної думки. Він чи не єдиний після смерті Кейнса зумів звернути на себе такої уваги. Економісти світу ретельно розглянули і проаналізували його теоретичну основу, дещо піддали жорсткій критиці, проте загалом погодилися, що така неординарна позиція варта уваги і може скласти серйозну конкуренцію найбільш поширеній досі кейнсіанській теорії макроекономічного регулювання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали