Курсова робота «Обгрунтування ефективності інвестиційних рішень при нечітких вихідних даних», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 19.02.2009 09:52 · від Євген Лавренюк · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Особливості оцінки привабливості реальних інвестицій з урахуванням невизначеності та ризику 5 2. Аналіз традиційних підходів до обґрунтування інвестиційних проектів з урахуванням невизначеності та ризику 10 3.Рекомендації щодо діагностики доцільності інвестиційних проектів в ситуації нечітких вихідних даних 15 Висновки 21 Список використаних джерел 23

Висновок

Прийняття рішень щодо доцільності інвестиційного проекту в умовах невизначеності та ризику є невід’ємним фактом сучасної дійсності для багатьох підприємств. Особливості, які створюються даними категоріями, потребують спеціальних підходів та методів оцінки ефективності інвестицій. Від своєчасного виявлення, а також ступеня точності оцінки ризиків залежить успішність інвестиційного проекту.

З цього приводу існує достатня кількість якісних та кількісних методів, які тим чи іншим чином враховують ризики та невизначеність в процесі оцінки ефективності інвестиційних проектів. Але проаналізувавши ці методи, виявилось що традиційні методи оцінки ризику, незважаючи на їх різноманітні переваги, мають безліч недоліків. Більшість з них характеризується суб’єктивізмом та значними припущеннями, що призводить до неправильної оцінки ризику проекту. Це знижує їх ефективність та практичну цінність, особливо в умовах нечітких вихідних даних, з якими підприємства в сучасних умовах мають справу при прийняття інвестиційних рішень.

Ці недоліки існуючих методів спонукають науковців та практиків до пошуку нових підходів, які би більш повно враховували всі невизначеності та нечіткості вихідних даних. Одним з таких підходів є метод нечіткої логіки чи нечітких множин. Цей метод дозволяє в процесі прийняття рішення включати якісні змінні, використовувати нечіткі вихідні дані та оперувати лінгвістичним критеріями. Теорія нечіткої логіки отримала визнання серед великих міжнародних компаній як перспективного метода, що дає точні результати.

Підприємства, що приймають інвестиційні рішення при нечітких вихідних даних, мають максимально повно їх враховувати, а не намагатися перетворити їх на цілком визначені числові характеристики. Використання нових підходів, таких як теорія нечіткої логіки, дозволяє це зробити. Таким чином, можна стверджувати, що робоча гіпотеза, висунута на початку дослідження доведена. Підприємства дійсно потребують у практичному використанні нових методів оцінки ефективності інвестиційних проектів, які спроможні оперувати нечіткими даними без їх суттєвих перетворень.

Підводячи підсумок даній роботі, хотілося б наголосити, що враховуючи динамічний стан української економіки, що знаходиться на шляху бурхливого розвитку та відносної нестабільності, вітчизняні підприємства постійно функціонують в умовах невизначеності та ризику. В даній ситуації для них вкрай актуально використовувати нові методи оцінки ефективності інвестицій, що максимально враховують можливі ризики та оперують нечіткими вихідними даними.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення