Реферат «Ґрунти України: сучасний стан, проблеми збереження та охорона», 2008 рік

З предмету Екологія · додано 18.02.2009 19:18 · від kallista · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 2. Ґрунт – феномен природи. 3. Сучасний стан ґрунтів України. 4. Рекультознавчі проблеми освоєння порушених земель. 5. Проблеми збереження та охорона ґрунтів. 6. Висновки. 7. Список використаної літератури.

Висновок

Ґрунтові ресурси займають провідне місце в природному та економічному потенціалі України. Чорноземи України вважаються одними з найродючіших ґрунтів світу. Результати досліджень свідчать, що чорноземи України за останні 100 років зазнали істотних змін.

Зрошення чорноземів є одним з потужних чинників втручання людини в саморозвиваючу грунтово-екологічну систему степів. Якщо розорювання і внесення добрив охоплює тільки верхні ґрунтові горизонти, то зрошення – і підґрунтя, а отже, його наслідки є масштабнішими.

Держава припинила фінансування таких великомасштабних заходів щодо збереження і підвищення родючості чорноземів, як захист від ерозії та гіпсування, реконструкція та будівництво зрошувальних систем, що зумовило швидке повернення сільськогосподарського виробництва від високо інтенсивної до екстенсивної форми господарювання. Такі зміни з використання земельних ресурсів передусім позначились на показниках родючості, а при збереженні таких умов це може призвести до катастрофічних наслідків.

Виснаження ґрунтів призведе до подальшого зниження їх продуктивності та посилення явищ деградації, зростання вразливості ґрунтового покриву до антропогенних навантажень. Скорочення обсягів роботи щодо захисту екологічно безпечного природокористування прискорює деградацію ґрунтів.

Для подолання подальшого поширення деградації чорноземів необхідні розроблення і реалізація законодавства з охорони ґрунтів, організація і проведення ґрунтового моніторингу, перехід на ландшафтно-екологічне землекористування і ґрунтозахисне землеробство.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення