Курсова робота «Переклад як акт міжмовної та міжкультурної комунікації», 2008 рік

З предмету Інше · додано 17.02.2009 18:17 · від Kytsunia · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність перекладу 4 Розділ 2. Наукове розуміння комунікації. 11 Розділ 3. Поняття «мовне посередництво». 16 Розділ 4. Переклад як акт міжмовної комунікації 18 Розділ 5. Адаптивне транскодування 23 Розділ 6. Роль перекладу в міжкультурній комунікації. 27 Розділ 7. Міжкультурна комунікація при усному перекладі. 31 Висновок 35 Список використаної літератури 37

Висновок

Переклад - це засіб забезпечити можливість спілкування (комунікації) між людьми, що говорять на різних мовах.

Тому для теорії перекладу особливе значення мають дані комунікативної лінгвістики про особливості процесу мовної комунікації, специфіку прямих і непрямих мовних актів, про співвідношення вираженого сенсу, що мається на увазі, у вислові і тексті, впливі контексту і ситуації спілкування на розуміння тексту, інших чинниках, що визначають комунікативну поведінку людини.

Мовне спілкування може здійснюватися і між комунікантами, що говорять на різних мовах.

Обов'язковою умовою спілкування між «різномовними» комунікантами є наявність проміжної ланки, що здійснює мовне посередництво, тобто що перетворює початкове повідомлення в таку мовну форму, яка може бути сприйнята Рецептором (інакше кажучи, передавального це повідомлення на мові Рецептора).

Мовний посередник повинен витягувати інформацію з тексту початкового повідомлення («оригіналу») і передавати її на іншій мові. Тому цю роль може виконувати лише особа, що володіє необхідним ступенем двомовності, тобто що володіє двома мовами.

Крім своєї посередницької ролі в процесі міжмовного спілкування, перекладач іноді виконує комунікативні функції, що виходять за рамки мовного посередництва.

Як правило, це має місце в процесі усного перекладу, коли перекладач безпосередньо спілкується з учасниками міжмовного спілкування.

Кожному перекладачу як учаснику своєрідного мовленнєвого акта абсолютно необхідне володіння певною екстралінгвістичною інформацією.

Перекладачеві також необхідно знати культуру народів, що говорять даними мовами”.

Сказане вище відноситься до різних видів перекладу – як усного, так і письмового – і до перекладу текстів будь-якого жанру: художніх, суспільно-політичних і науково-технічних.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?