Реферат «Національні особливості мануфактурного капіталізму у європейських державах», 2003 рік

З предмету Економіка · додано 17.02.2009 17:45 · від irishka · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1.Особливості переходу країн Європи до капіталістично-мануфактурного виробництва. 2.Сутність мануфактур і капіталізму в європейських країнах. 3. Капіталізація сільського господарства у Європі

Висновок

Отже, інтенсивний розвиток сільського господарства, промисловості, у тому числі мануфактур, торгівлі, грошового обігу, банківської справи, кредиту, свідчить, що в ряді країн Західної Європи з’являлися паростки нового, прогресивнішого виробництва.

Це було пов’язано з подальшим відокремленням сільського господарства від промисловості, розвиток територіального поділу праці, міст і міського населення, відміною внутрішніх мит, удосконалення шляхів сполучення.

Розвиток торгівлі зумовив зростання ролі банківської справи та кредиту.

Перехід до капіталістичного способу виробництва означав великий прогресивний крок у розвитку продуктивних сил як для країн Західної Європи, так і для нашої держави.

У сферах промисловості та обігу повільно розвивалося дрібне товарне і мануфактурне виробництво. Зовнішній ринок переважав над внутрішнім. Країни Центральної і Східної Європи перетворилися на аграрно-сировинний додаток до економічно розвинених західноєвропейських країн.

Мануфактурне підприємництво XVI-XVIII ст., що було початковим етапом приватного підприємництва, функціонувало в рамках розпаду аграрної цивілізації. Мануфактурні господарські форми не були домінантними в економіці того часу, а витворювали лише окремий уклад. Розгорнутий мануфактурний цикл господарського розвитку пройшли лише Англія, Нідерланди та Франція. У західноєвропейських державах, де рівень господарського розвитку був нижчим (зокрема в Іспанії), мануфактурні форми розсіяного типу під тиском влади дворянства та цехового ремесла поступово занепадають.

Незважаючи на суперечливий розвиток аграрного виробництва у західноєвропейських державах, утвердження фермерської форми господарювання в Англії, Франції та Нідерландах в XVI-XVII ст. стало підтвердженням кризи та розпаду феодальної системи землеволодіння та народження нового способу виробництва, який грунтувався на засадах свободи підприємництва та конкуренції.

Оскільки від ролі мануфактури в економічній структурі країн залежав розвиток їх у цілому, господарство XVI – XVIII ст. можна охарактеризувати як мануфактурне.

Отже період мануфактурного капіталізму в країнах Європи відіграв неабияку роль у розвитку господарства та економіки загалом. Природно те, що суспільство розвивалось, розвивалась цивілізація і тим самим розвивалось і господарство і торгівля і зявлялись все нові і нові форми виробництва.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?