Курсова робота «Вплив особистості вчителя на формування життєвої компетентності учня», 2004 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 17.02.2009 11:03 · від Юлія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1.Вступ 1-2 2.Теоретична частина 3-20 2.1. Психологічна модель особистісно-орієнтованого навчання 3-4 2.2. Психологічні вимоги до особистості учителя.Здібності учителя. Зміст внутрішньо-особистісних протиріч учителя 5-7 2.3. Майстерність педагогічного спілкування. Педагогіка толерантності. Відносини „учитель - учень” 8-12 2.4. Розмаїття методів навчально–виховного процесу. Методи стимулювання. Оцінювання учня 13-15 2.5. Як ти живеш, „нестандартний” учень 16-17 2.6. Практичний досвід науковців 18-20 3.Практична частина: 21-29 3.1. Зміст та результати проведеної дослідницької роботи 21-29 3.1.1. Хід і результати досліджень 21-26 3.1.2. Підсумковий етап дослідницької роботи 27-29 4.Висновки 30 5.Література 31 6.Додатки 32-34

Висновок

Наша робота підійшла до свого завершення. У ході роботи нами були вирішені наступні завдання:

1)здійснення аналізу поширених у педагогічній та психологічній науці теоретичних підходів до проблеми впливу особистості вчителя на формування життєвої компетентності учня.

2)ознайомлення з практичними наробками щодо оптимізації взаємин „вчитель - учень”.

3)розробка і проведення практичного дослідження – анкетного опитування, присвяченого проблемі впливу особистісних якостей, здібностей, професійних навичок наших педагогів на виховання молоді, інтерпретація отриманих даних.

Опрацьований матеріал дозволяє нам дійти висновку, що взаємодія вчителів та учнів - питання дуже об’ємне, ґрунтовне. У процесі обробки теоретичного матеріалу ми зустрічалися з різноманітними поглядами щодо його вирішення. Опрацьовуючи практичну частину дослідницької роботи, ми дійшли головного висновку – у школі зустрічаються дві особистості: учитель і учень; кожній з них притаманні саме свої неповторні риси, певний світогляд, соціальний досвід, вплив родини, друзів, засобів масової інформації.

Безперечно, вплив особистості вчителя на формування особистості учня, його світогляду, моральних якостей величезний. Але потрібно вчителю пам’ятати й про нас, дітей. Ми всі різні, ми не хочемо бути однаковими, ми очікуємо любові та розуміння.

У діаграмах, що подані у додатках є можливість побачити, що практично наші погляди, стосовно найзначущіх питань співпадають, просто ми мабуть, не завжди чуємо один одного: серед особистісних якостей виділяють і вчителі і діти перш за все доброту, почуття гумору, любов до дітей. Щодо професійних якостей всі опитані (учні та вчителі ) вважають за необхідне вчителю бути професіоналом, любити свою роботу, вміти володіти собою, вміти зацікавити.

На теперішній час, після проведення досить ґрунтовного дослідження, є можливість стверджувати, що головне навантаження в нелегкій, але шляхетній справі навчання й виховання підростаючої молоді, лягає на шкільних учителів – вихователів. Віддані улюбленій справі, вони можуть озброїти учнів знаннями і навичками, сформувати в них громадянський і соціальний досвід, компенсувати в ньому брак того, що необхідно для повноцінного всебічного розвитку особистості, подолати чи послабити негативні впливи середовища. І ми, учні, повинні сказати всім учителям: „Дякуємо! За Вашу складну роботу, яка потребує величезних зусиль, яка практично не залишає Вам вільного часу, яка вимушує Вас віддавати серце нам, дітям!”.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?