Курсова робота «Аналіз та оцінка продуктивності праці вугледобувного підприємства», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 16.02.2009 10:45 · від калина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 6 Розділ 1. Економічна сутність продуктивності праці 1.1. Поняття продуктивності праці 8 1.2. Показники продуктивності праці 11 Розділ 2. Аналіз та оцінка продуктивності праці вугледобувного підприємства 2.1. Загальна техніко-економічна характеристика шахти «Героїв Космосу» 16 2.2. Факторний аналіз показників використання праці та їх вплив на виробничо-господарську діяльність вугільного підприємства 22 Розділ 3. Основні заходи по підвищенню продуктивності праці на підприємстві 3.1. Аналіз використання кадрового потенціалу підприємства, як невід’ємна складова збільшення продуктивності праці 26 3.2. Планування продуктивності праці в умовах збільшення обсягів виробництва 30 Висновки 37 Список використаних джерел

Висновок

Процес аналізу трудових показників є складовою частиною тактичного планування. Однак, якщо планування матеріально-речовинних факторів виробництва не представляє особливих труднощів, то планування персоналу є найбільш складним. Це обумовлено тим, що кожний член трудового колективу підприємства має свої потенційні трудові можливості, риси характеру й у цьому відношенні він неповторний. Отже, трудовий колектив як об'єкт тактичного планування не являє собою суму працівників підприємства, а оцінити його надзвичайно складно.

При аналізі трудових показників підприємства розраховуються показники продуктивності праці, чисельність працюючих у розрізі різних категорій персоналу, чисельність що вивільняється (що звільняються) і приймається на роботу працівників.

Аналіз продуктивності праці на шахті "Героїв Космосу" показав, що в цілому трудові ресурси підприємства використовуються ефективно, але є достатній резерв для збільшення прибутку підприємства за рахунок ще більш ефективного їх використання. Слід звернути на те, що в останній час спостерігається тенденція до зниження висококваліфікованих кадрів на виробництві, і шахта "Героїв Космосу" не є виключенням.

Щоб не дозволити втрату потенційного прибутку, керівник повинен добитися максимальної віддачі від своїх підлеглих. Для ефективного управління таким ресурсом як люди керівнику необхідно виділити визначені параметри роботи, що доручається підпорядкованим, змінюючи ті, які можуть впливати на психологічні стани виконавців, тим самим мотивуя або демотивуя їх. Грамотно спроектована робота повинна створювати внутрішню мотивацію, відчуття особистого внеску в що випускається продукцію. Людина - істота соціальна, а значить, почуття співпричетності здатне викликати в ньому глибоке психологічне задоволення, воно так само дозволяє усвідомити себе як особистість.

Досліджуючи продуктивність праці та моделі мотивації в підприємстві, слід відмітити, що вони на сьогодні знаходяться ще досить на низькому рівні. Тому перегляд та переосмислення мотивуючого фактора та моделей повинно стати головним та першочерговим завданням для досягнення високопродуктивної праці. Адже не маючи стимулу, людина не буде віддаватися роботі із великим бажанням. Окрім цього, керівництву необхідно також впроваджувати у виробничі процеси резерви зростання продуктивності праці, які в подальшому дадуть значний економічний ефект від їх впровадження.

Таким чином, і потреби, і мотивація більшості працівників набувають надалі вивченні і систематизації.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення