Дипломна робота «Правове регулювання правочинів щодо земель сільськогосподарського призначення», 2009 рік

З предмету Право · додано 16.02.2009 03:48 · від Юлия · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 5 Розділ і. Загальна характеристика правового регулювання правочинів із земельними ділянками. 7 1.1. Екскурс в історія розвитку формування земельних відносин 7 1.2. Правове поле вчинення правочинів: актуальні проблеми практичної теорії. 30 Розділ іі. Види правочинів щодо земель сільськогосподарського призначення 48 2.1. Основні положення договору купівлі-продажу земельної ділянки 48 2.2. Правочини із земельними частками (паями): теорія та практика. 59 2.3. Договір міни 75 2.4. Договір дарування земельної ділянки 82 2.5. Спадкування. 88 2.6. Особливості набуття земельних ділянок у правовідносинах, що виникають із договору застави 96 Висновки та пропозиції 104 Список використаної літератури. 107

Висновок

Проаналізувавши законодавчу літературу, наукові статті, базу ми висвітлили особливості вчинення правочинів щодо земель сільськогосподарського призначення в Україні, зробили екскурс історією розвитку земельного ринку, визначили певні правове поле вчинення даних правочинів та розкрили особливості їх вчинення.

Проведений аналіз дозволяє зробити наступні висновки:

1. Початок розвитку ринкових відносин в земельній галузі пов’язано з введенням приватної власності на землю. А саме, до Соборного уложення 1649 р. було внесено норму, де вперше визначалося поняття «право власності на землю». За цією нормою розуміння права власності наблизилося до класичного, прийнятого у римському цивільному праві. Ця обставина і стала фундаментальною для розвитку приватної власності у сфері земельних відносин.

2. Слід зазначити, що запровадження мораторію не знайшло підтримки у багатьох правознавців. Відповідно існування мораторію має цілу низку негативних наслідків:

- заблокована оптимізація землеволодінь і землекористувань, що утворюються внаслідок паювання земель сільськогосподарського призначення, стимулюються негативні явища землекористування - черезсмужжя, вкраплення, малоземелля, далекоземелля тощо;

- селяни старших вікових груп, їх спадкоємці, що проживають у іншій місцевості тощо не можуть реалізувати своє право власності на землю;

- блокується створення великих, конкурентоспроможних сільськогосподарських підприємств;

- знижується кредитоспроможність сільськогосподарських виробників через неможливість іпотечного кредитування.

Також через відсутність повноцінного ринку земель щорічно не використовується понад 2 млн. га орних земель.

3. У чинному земельному законодавстві не вживається поняття «правочини», а застосовується термін «угоди» щодо набуття прав на земельні ділянки, земельні частки (паї). Дослідивши зміст термінів «правочини» та «угоди» із земельним ділянками слід зазначити, що термін «угода», з точки зору етимології, тотожний термінам «договір», «домовленість» кількох осіб. Між тим як відомо, у цивільному праві існує певна категорія односторонніх угод, для яких не є обов’язковою наявність домовленості між кількома особами, наприклад, довіреність, заповіт, гарантія, гарантії юридично не конкретно іменувати угодою. Отже, не кожний правочин є договором (угодою), а лише той, який опосередковує обопільну домовленість двох чи більше осіб, спрямовану на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

4. Висновок про те, що правочини щодо земель сільськогосподарського призначення мають змішаний характер, оскільки вони одночасно регулюються нормами земельного, аграрного та цивільного законодавства.

5. Поняття договору купівлі-продажу земельної ділянки в сучасній науці і законодавстві України не існує. Тому згідно із загальними положеннями договору купівлі-продажу визначили поняття договору купівлі-продажу земельної ділянки. Згідно якому, одна сторона (продавець) зобов'язується передати у власність іншій стороні (покупцю) певна земельна ділянка, з визначеними на місцевості межами і правовим режимом, а покупець приймає або зобов'язується прийняти дану земельну ділянку і сплатити за нього визначену сторонами грошову суму.

6. Правове регулювання правочинів щодо міни, дарування та застави земельних ділянок знаходиться на стадії розвитку. Слід зазначити, що в земельному законодавстві існують певні обмеження щодо цих правочинів.

7.Для вирішення питань, пов’язаних з реалізацією в повному обсязі положень Земельного кодексу стосовно запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення може бути здійснена з прийняттям основоположних нормативно-правових актів, передбачених ним, зокрема Законів України: «Про державний земельний кадастр» та «Про ринок земель».

8. Земля є основним національним багатством; територіальним базисом, тому більшість людей купують земель ділянки з метою капіталізації грошових коштів. Оскільки мораторій поширюється не на всі землі сільськогосподарського призначення, то пропонуємо вкладати свої грошові заощадження саме в землі сільськогосподарського призначення, оскільки їх грунт є більш родючим і на даний момент ціни значно знижені. Відповідно ринкова ціна за дану земельна ділянка в подальшому буде тільки зростати.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали