Курсова робота «Методика викладання теми : "Підприємство, його сутність та цілі. Функції підприємства"», 2007 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 15.02.2009 21:23 · від cherry · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Розділ 1. Вікові соціально-психологічні особливості групи навчання, їх вплив на організацію та методи навчання. 6 Розділ 2. Тематичний план економічної дисципліни. 10 2.1. Обгрунтування, мета, цілі курсу “основи економічних знань”. 10 2.2. Форми та методи організації навчання. 16 2.3. Контроль знань, самостійна робота та література. 23 Розділ 3. Розробка навчально-методичного блоку до теми: “підприємство, його сутність та цілі. Функції підприємсва”. 27 Опорний конспект лекції: 31 Висновки 39 Література: 41 Додаток 1 ( до уроку № 1): 42 Додаток 2 (до уроку № 3): 43

Висновок

Ознайомившись на практиці з методикою викладання економіки, можна зробити висновок, що процес навчання - це доволі кропітка робота, яка вимагає від викладача великої віддачі та самовідданості предмету.

При розробці даної роботи я намагалась максимально враховувати психологічні особливості даної вікової групи, орієнтуючись на виявлення учнів різних творчих здібностей, а також стимулювати їх до самовдосконалення, самоосвіти, самовиховання..

Сучасна методика викладання економічних дисциплін не повинна повторювати помилки старої педагогічної практики. Примусити учня “жахатися” економіки дуже просто, якщо викладати її як дуже складну, нудну та далеку від реального економічного життя дисципліну.

Ця курсова разроблялась для більш успішного проходження практики. Багато місця в роботі присвячено психологічно-віковим особистостям дитини: характеру перебігу розумових процесів, навичок навчально-пізнаальної діяльності, рівня пізнавальних здібностей, рівня знань, умінь, навичок, вольового розвитку, міри наполегливості, терплячості, цілеспрямованості, особливості засвоєння. Адже саме на ці особливости має спиратися викладач при розробці уроків.

Сучасна економічна освіта повинна переходити на демократичне викладання. Кожен викладач часом відчуває сумніви щодо вибору стратегії педагогічної діяльності, коливаючись між інформативним (традиційним) і активним (проблемним) методами навчання. За традиційною методикою процес навчання ведеться у формі монологу або діалогу: учень слухає чи вчитель опитує – учні відповідають. У поняття активних методик навчання входять рольові, управлінські та навчальні ігри, соціально-психологічні, педагогічні й інші тренінги, комп’ютерні ігри – все те, що забезпечує максимальну спільну активність викладача і учнів – педагогіку співпраці.

Кожен викладач сам вибирає свій стиль, своє співвідношення між “педагогікю сходжння” та “педагогікою співпраці”. Тому корисною є характеристика типів уроків та методів навчання, щоб на власний розсуд можна було обирати та поєднувати різні методики, завчасно знаючи їх недоліки та переваги, їх ефективність, вплив на учнів.

В своїй курсовій роботі я пропоную власний погляд на розробку уроку для учів старших класів. Зваживши типи занять та методи навчання, я поєднала традиційні та нетрадиційні методи навчання. На мою думку, викладання нового матеріалу для цієї вікової групи краще подавати у формі лекції. Лекція має бути опорою для підготовки учня. Закріпити матеріал я пропоную за допомогою економічної гри. Цей нетрадиційний метод легко сприймається учнями і буде слугувати як асоціація. На практичних заняттях викладач має залучати до роботи неактивних слабких учнів, і разом з цим, не дозволяти відпочивати сильним. Необідно створити робочу атмосферу, налагодити партнерські відносини з учнями.

Кожен майбутній викладач повинен розуміти, що від того, наскільки ефективною буде допомога дітям та підліткам щодо поглиблення їхніх економічних знань, багато в чому залежить майбутнє України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?