Курсова робота «ПДВ: проблеми стягнення та шляхи вдосконалення в Україні», 2008 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 15.02.2009 21:15 · від cherry · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Загальна характеристика ПДВ та місце в бюджеті держави 5 2. Аналіз проблем стягнення ПДВ в сучасних умовах 14 3. Шляхи вдосконалення ПДВ в Україні та застосування зарубіжного досвіду 20 Висновки. Список літератури

Висновок

Після розкриття теми та підводячи підсумки роботи, можна зробити наступні висновки:

Непрямі податки, до них належить ПДВ, відіграють значну роль у формуванні доходів бюджету. Однак це не значить, що вони не виконують регулюючої функції. При вмілому використанні непрямі податки можуть бути дієвим фінансовим інструментом регулювання економіки. Що стосується ПДВ, який стягується в Україні, то він більш ефективний у фіскальному аспекті, завдяки широкій базі оподаткування, кількості платників та кількості операцій, що оподатковуються.

Таким чином, ПДВ посідає значне Державному бюджеті України. Він має свої переваги та недоліки, як з фіскальних позицій, так і з огляду регулювання обсягів споживання.

Широке застосування ПДВ зумовлене численними його перевагами, серед яких найголовніше те, що оподаткування підлягає переважно дохід, а широка база оподаткування сприяє вагомому зростанню доходів держави від податків на споживання. Серед недоліків слід відзначити: значний вплив на загальний рівень цін, можливість ухилення від його сплати, масовий регресивний характер, стримання виробництва.

Характерною рисою ПДВ як з позиції фіскальної достатності, так і з позиції економічної ефективності є його здатність сприяти реальній оцінці вартості товарів. Тому широка система пільг щодо сплати ПДВ є недостатньо економічно виправданою.

Діючим податковим законодавством України передбачено широку систему пільг з ПДВ. Вірогідно, що перелік пільг продиктовано намірами соціальної справедливості. Звільнення того чи іншого товару, роботи, послуги від ПДВ передбачає автоматичне зменшення його ціни на суму нарахованого податку.

Зацікавлені в цьому і платники податку на додану вартість і його носії, оскільки у перших з`являється можливість завдяки зниженню цін збільшити обсяг реалізації продукції за кількісними параметрами, а для других істотно послаблюється податковий тиск. Отже, звільнення від податку на додану вартість має на меті два основних завдання. По-перше, захист інтересів малозабезпечених верств населення (соціально-політичні мотиви); по-друге, стимулювання випуску окремих видів товарів, робіт, послуг.

Проблема відшкодування ПДВ в Україні стоїть дуже гостра. Виникають проблеми з поповненням до Державного бюджету. При підвищеній податковій ставці платники податку всіма зусиллями намагаються ухилитися від сплати податку. Крім цього, ще однією проблемою зменшення платників в бюджет можна вважати бартеризацію української економіки.

Ще одна проблема – завищена ставка. Розмір ставок ПДВ має визначатися не лише бюджетними потребами, а й реальними доходами споживачів. При зменшеній ставці податку у суб'єктів господарювання з'явилися б додаткові стимули для збільшення обсягів виробництва продукції.

Перегляду вимагає також якісний склад оподатковуваної бази. Оподатковуваний оборот за чинною методикою має низку елементів, що за своїм економічним змістом не можуть бути складовою доданої вартості. Це, зокрема, стосується суми амортизації

Завдання науки про податки полягає в подальшому вдосконаленні механізму справляння податку, що вимагає як високої податкової техніки, так і великих фінансових витрат. Як свідчить світовий досвід – це єдиний правильний шлях.

Дослідивши недоліки функціонування ПДВ за можливе запропонувати напрямки вдосконалення механізму справляння ПДВ:

1)встановити диференційовані ставки податку на додану вартість;

2)при визначені додано вартості потрібно зменшувати виручку на суму всіх матеріальних витрат, включаючи амортизаційні витрати. Тим більше, якщо з прийняттям Податкового кодексу буде введений податок на майно, то амортизаційні відрахування будуть оподатковуватись двічі;

3)спростити механізм справляння податку на додану вартість, а саме – виключити з бази оподаткування інші податки і збори та обов'язкові платежі; - змінити дату виникнення податкового зобов'язання і відповідно податкового кредиту; - посилити контроль за здійсненням відшкодування ПДВ з бюджету;

4)обмежити перелік пільг, залишити тільки пільги, що стосуються предметів першої необхідності;

5)змінити механізм справляння ПДВ щодо підприємств торгівлі та посередницької діяльності. Встановити, що об'єктом оподаткування у вказаних підприємствах виступає валовий дохід, який визначається як різниця між ціною реалізації та ціною придбання. Це дасть можливість не застосовувати до підприємств торгівлі та посередницької діяльності механізм відшкодування податку на додану вартість.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення