Реферат «Cпрощені системи оподаткування у сфері малого підприємництва», 2007 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 13.02.2009 18:18 · від Denya · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Правові основи та суть єдиного податку. Переваги та недоліки 4 2. Фіксований патент та сфера його поширення. Переваги та недоліки 9 Висновки 12 Список використаних джерел 14

Висновок

Вибір приватними підприємцями системи оподаткування їх доходів багато в чому визначається дотриманням вимог законодавства з виконання критеріїв їх віднесення до категорії суб'єктів малого підприємництва або платників фіксованого податку. При повному дотриманні вимог законодавства у більшості випадків необхідно переходити на сплату податку за однією із спрощених систем оподаткування. Але це правило "працює" не завжди.

На вибір системи оподаткування, крім необхідності дотримання максимального рівня обсягів валового доходу та інших обмежень, значний вплив справляють структура витрат приватного підприємця, співвідношення доходів і чисельності найманих працівників та інші менш істотні фактори. Наприклад, у структурі витрат вирішальну роль для вибору податку відіграють витрати на оплату праці. Чисельність найманих працівників безпосередньо впливає на суму податку при використанні спрощених систем оподаткування, тому збільшення суми податку на доходу повинно забезпечуватися відповідним зростанням доходів приватного підприємця. Менш істотним фактором можна було б назвати спрощення порядку обчислення та сплати податку при використанні єдиного або фіксованого податку. Однак багато приватних підприємців застосовують спрощені системи оподаткування навіть тоді, коли сума податку, яка сплачується ними, порівняно із загальною системою оподаткування, вище на 10, а то й на 20 %. Сплачуючи більшу суму податку, вони віддають перевагу економії сил, часу і фактично обходяться без штрафів.

Малому підприємництву належить значне місце в загальній сумі волового національного продукту, виробництві товарів та продуктів, наданні послуг, що дає змогу повніше задовольняти попит у товарах, збільшувати зайнятість населення, надходження грошових ресурсів до бюджету за рахунок сплати податків.

Отже, саме на цей особливий економічний сектор, яким є мале підприємництво, необхідно орієнтувати адекватну до його потреб і можливостей податкову політику, що має підкреслити й реалізувати його соціальну значущість. Лише в такому разі податкова політика стане органічною й невід'ємною складовою загальної державної політики розвитку малого бізнесу, критеріями ефективності якої є зростання загальної чисельності працівників малих підприємств та зайнятих у сфері малого підприємництва

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення