Курсова робота «Рпс індонезії», 2008 рік

З предмету РПС · додано 12.02.2009 15:39 · від ntype · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Місце розвитку і розміщення продуктивних сил у народному господарстві Індонезії 4 2. Чинники та передумови розміщення й розвитку продуктивних сил Індонезії 8 3. Обсяги виробництва у галузевому розрізі 17 4. Зовнішньоекономічні зв’язки Індонезії у сфері продуктивних сил 30 5. Проблеми та перспективи розвитку продуктивних сил Індонезії 34 Висновок. Список використаної літератури.

Висновок

У курсовій роботі було досліджено зовнішньоекономічні зв`язки Індонезії з іншими країнами, їх структуру, форми та різновиди, а також встановлено їх залежність від територіальних та соціальних факторів, визначено сучасні тенденції та динаміку розвитку зовнішньоекономічної діяльності.

Отже, Індонезія - індустріально-аграрна країна, що розвивається, з багатоукладною економікою. Її ВНП на одну особу все ще притаманний економіці з низькими доходами. Але дослідивши динаміку її розвитку, можна сказати, що з такими темпами вона може мати світле майбутнє. У структурі індонезійської економіки останнім часом спостерігаються істотні зрушення, про що свідчить розподіл національного продукту.

Території Індонезії в цілому притаманні сприятливі природно-ресурсні передумови для розвитку промисловості. Це пояснюється як обширністю території, так і особливостями її геологічної будови. У Індонезії є багаті родовища нафти і газу. Велике значення на розвиток промисловості мають також гідроенергетичні ресурси, яких багато в країні. Основу паливно-енергетичного комплексу даної країни утворює вугільна і нафтогазова промисловість. Хімічний комплекс також отримав достатній розвиток в Індонезії. Добре налагоджене виробництво текстильної промисловості.

Природно-ресурсні передумови для розвитку сільського господарства в країні дуже різноманітні. Для обробки в країні придатно менше 25% всієї площі. На острови Ява, Мадура і Балі, що сумарно займають лише 7% територій Індонезії, доводиться біля 40% оброблюваних земель. Для внутрішнього вжитку вирощують перш за все рис, маніок і кукурудзу, а на експорт йдуть в першу чергу пальмове масло, каучук, кава, какао і чай. Крім того, в великих обсягах на зовнішні ринки поставляються також цукор, прянощі і ліс. У Індонезії вирощують сою, арахіс, просо, сагову пальму, батат, тютюн і різноманітні фрукти (близько 300 сортів бананів, ананаси, манго, папайю, дуріан і інші місцеві види). Значний розвиток отримало тваринництво, особливо молочне.

Звичайно, як і будь-яка країна, Індонезія має свої проблеми розвитку і розміщення продуктивних сил. Серед них велике значення має екологічна ситуація в країні. До екологічних проблем відноситься, у першу чергу промислове забруднення. Вирубка лісів також приносить непоправний збиток. Крім того в Індонезії смог, що йде від палаючих лісів, не кращим чином позначається на екологічній ситуації країни. Істотний вплив має сейсмічна активність в регіоні, підтопленість деяких районів. Також існують проблеми бідності. Все це безперечно негативно впливає на економіку країни, проте в загальному вона має досить сприятливі передумови розвитку.

Індонезія нестримно розвиває експорт своєї продукції на світовий ринок, де вона користується заслуженим визнанням через високе співвідношення ціна - якість, і активно залучає іноземний капітал для підтримки високих темпів приросту в економіці. Тому з Індонезією, як і з іншими новими індустріальними країнами, такі потужні держави, як США, Канада, країни ЄС і Японія, вже вимушені рахуватися.

Роль продуктивних сил у розвитку господарського комплексу Індонезії надзвичайно велика, адже саме вони його формують, і саме від продуктивних сил залежить загальне становище всієї країни. На природних та трудових ресурсах тримається вся промисловість та сільське господарство, які існують для забезпечення населення.

Виходячи з цього потрібно зазначити, що передумови розвитку та розміщення продуктивних сил зіграли вирішальну роль.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення