Курсова робота «Самобутність лірики Ліни Костенко», 2006 рік

З предмету Література · додано 12.02.2009 03:19 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Життя і творчість ліни костенко 5 Розділ 2. Неповторна самобутність лірики Ліни костенко 13 2.1. Мистецька віртуозність поезії Л. Костенко 13 2.2. Гуманістичність поетичного слова Л. Костенко 18 2.3. Метафора в ліриці Л. Костенко 25 Висновки 40 Використані джерела 41

Висновок

Творчість Творця, Поета — це завжди магічне дзеркало, без якого нам неможливо пізнати час, драми і трагедії епохи і себе у цьому часі. Наша видатна сучасниця Ліна Василівна Костенко є саме такою особистістю. Ми тільки починаємо осягати значення всього, що зроблене цією письменницею для української культури, для нашої національної самосвідомості. Проте вже зараз можна, без ризику впасти в надмірну патетику, стверджувати: ми всі живемо в епоху Ліни Костенко — незалежно від того, усвідомлюємо ми це чи ні. Безперечно, творчість Ліни Костенко можна адекватно зрозуміти тільки якщо поставити перед собою надскладне завдання: розгадати за допомогою як науково-філологічного інструментарію, так і особистої інтуїції, «таємницю» Ліни Костенко в контексті вищих досягнень світової літератури і світової думки літературознавства. А це можливо тільки в тому випадку, якщо ми розшифруємо «код» Мистецтва Поезії як такий, аналізуючи при цьому той рівень, на якому знаходиться зараз наша література і культура. Молодий, але вже визнаний в Україні дослідник, редактор відділу критики журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський, справедливо відмітив, що ми живемо зараз в «постмодерному», а точніше «укрсовлітовському» суспільстві, де повним ходом йде «дегуманізація мас», продуктом якої в області культури є трансформовано-тоталітарний канон текстів і їх прочитання. Оратор додав: саме відірваність від української історії і літератури і породжує того виродка сучасного суспільства, який загубився Бозна-де в історичному лихолітті. Відомий філолог Анатолій Яковець підкреслив в зв'язку з цим, що саме творчість Ліни Василівни Костенко є могутньою еманацією опору, тяги до життя, волі. У своїх поезіях, здавалося б суто жіночих, Ліна Костенко відстоює ту боpотьбу за людське в людині, яку веде кожен з нас. Ці мотиви проходять наскpізно через всі віpші поетеси, саме їм присвячена Лінина Муза.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?