Курсова робота «Оптимізація фінансового стану підприємства», 2003 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 12.02.2009 03:14 · від Олександр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні засади оптимізації Фінансового стану 5 1.1. Шляхи поліпшення фінансового стану підприємства 5 1.2. Реструктуризація як шлях для виходу з фінансової кризи 16 1.3. Форми санації підприємства та їх ефективність 22 1.4. Методики оцінки фінансового стану підприємства 32 Розділ 2. Дослідження фінансово-економічного стану підприємства (на прикладі заводу молочних продуктів „альфа”) 46 2.1. Аналіз вірогідності банкрутства 46 2.2. Оцінка платоспроможності підприємства 51 2.3. Оцінка фінансової стійкості підприємства 57 Розділ 3. Рекомендації по оптимізації та запобіганню банкрутства підприємства 60 висновки 62 Список використаних джерел 64

Висновок

Фінансово-стійким є такий господарюючий суб'єкт, який за рахунок власних засобів покриває засоби, вкладені в активи (основні фонди, нематеріальні активи, оборотні кошти), не допускає невиправданої дебіторської і кредиторської заборгованості і розплачується в строк по своїх зобов'язаннях. Головними у фінансовій діяльності є правильна організація і використання оборотних коштів. Тому в процесі аналізу фінансового стану питанням раціонального використання оборотних коштів приділяється основна увага.

Фінансовий аналіз є однією з найбільш важливих функцій управління. Він дає можливість визначати конкурентоспроможність суб'єкта господарювання в ринковій економіці.

Суб'єкт господарювання здійснює свою виробничо-господарську діяльність на ринку самостійно, але в умовах конкуренції. Ринкові регулятори разом з конкуренцією створюють єдиний механізм господарювання, який примушує виробника враховувати інтереси і попит споживача. Господарюючі суб'єкти вступають між собою у конкурентні відносини. Той, хто програє, стає банкротом. Щоб цього не відбулося, господарюючий суб'єкт винен завжди постійно стежити за ситуацією на ринку, забезпечуючи собі високу конкурентоспроможність.

Найдешевшим засобом запобігання банкрутству підприємства є фінансова санація.

Особливе місце в процесі санації мають заходи фінансово-економічного характеру, які відбивають фінансові відносини, що виникають в процесі мобілізації і використання внутрішніх і зовнішніх фінансових джерел оздоровлення підприємств.

Джерелами фінансування санації можуть бути засоби, залучені на умовах позики або на умовах власності; на поворотній або неповоротній основі.

Метою фінансової санації є покриття поточних збитків і усунення причин їх виникнення, відновлення або збереження ліквідності і платоспроможності підприємств, скорочення всіх видів заборгованості, поліпшення структури оборотного капіталу і формування фондів фінансових ресурсів, необхідних для проведення санаційних заходів виробничо-технічного характеру.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення