Реферат «Природа і сутність людини», 2006 рік

З предмету Філософія · додано 09.02.2009 23:09 · від Лілія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Концепції визначення поняття «людина» Природне в людині Соціальне в людині

Висновок

Щодо сутності та природи людини у всі часи існувало багато концепцій – міфологічних, релігійних, наукових. Одні стверджували, що якісна відмінність людини – в її суспільно-трудовій діяльності, людину не можна віднести до істоти природної, інші – що вона залишається природною істотою, людину недопустимо зводити до функції її соціального способу життя. Проте визнання єдності природного і соціального в людині стало нагальною потребою в XX ст., в епоху науково-технічної революції, глобальної кризи, коли негативні наслідки науково-технічного прогресу привели людство на край прірви самознищення. Виникла необхідність усвідомити, що людина не цар природи, який піднімається над нею, а розумна істота, якій дозволено безоглядно черпати з природи невід’ємну частину багатств, і тому, руйнуючи природу, людина руйнує себе і своє майбутнє. За сучасними науковими поглядами, людина – високоорганізована істота, яка має природну основу, але здобуває і реалізує свою сутність тільки в суспільстві як його член. Людина здійснює активну, цілеспрямовану, осмислену трудову, предметно-практичну діяльність, застосовуючи при цьому створювані нею ж знаряддя праці, техніку. Вона володіє свідомістю і самосвідомістю, членороздільною мовою, розумом, воле, певною мірою свободи, яка проявляється в здатності вибору й самовизначення. Формування і розвиток людини – це в той же час формування й розвиток суспільства, матеріальної, і духовної культури, поза якою людина як така не може існувати.

Тож, людина – жива система – становить єдність природного і соціального, тілесного і духовного, спадкоємного, уродженого і прижиттєво-надбаного. Тільки з огляду на всі характеристики і фактори, можна зрозуміти цілісність людської істоти, можливості і перспективи, якими володіє в становленні, розвитку життя кожного.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?