Курсова робота «Державний борг, причини його виникнення», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 09.02.2009 19:41 · від Анька · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні основи державного боргу 4 1.1. Економічна суть державного боргу та причини його виникнення 4 1.2. Проблеми класифікації державного боргу 7 2. Особливості управління державним боргом 17 2.1. Завдання і методи управління державним боргом 17 2.2. Управління внутрішнім державним боргом 27 2.3. Управління зовнішнім державним боргом 31 3. Економічні наслідки державного боргу 34 3.1. Етапи формування державного боргу України 34 3.2. Вплив дефіциту і державного боргу на національну економіку 38 Література

Висновок

Використання державою у своїй фінансовій політиці залучення коштів на кредитній основі веде до формування державного боргу і необхідності розроблення системи управління цим боргом. Боргові зобов'язання держави та органів місцевого самоврядування врегульовані Бюджетним кодексом.

Державний борг— загальна сума заборгованості держави яка складається з усіх випущених і непогашених боргових зобов'язань держави, включаючи боргові зобов'язання держави, що вступають у дію в результаті виданих гарантій за кредитами, або зобов'язань, що виникають на підставі законодавства або договору.

Державний борг складається з двох частин: внутрішнього боргу і зовнішнього боргу. Внутрішній борг — це заборгованість держави домогосподарствам і фірмам даної країни. Зовнішній борг — заборгованість держави іноземним громадянам, фірмам, урядам та міжнародним фінансовим організаціям.

Державний борг має властивість до накопичення. Величина державного боргу складається з боргів минулих років та новостворених.

Величина основної суми державного боргу не повинна перевищувати 60% фактичного річного обсягу валового внутрішнього продукту України.

Існування державного боргу, його значний вплив на економіку і фінансове становище держави зумовлюють потребу чіткої системи управління ним.

Управління державним боргом - це сукупність заходів, що приймаються державою в особі її уповноважених органів щодо визначення місць і умов розміщення та погашення державних позик, а також забезпечення гармонізації інтересів позичальників, інвесторів і кредиторів.

У процесі управління державним боргом необхідно враховувати економічну та політичну ситуацію в державі, рівень інфляції, ділову активність суб'єктів підприємницької діяльності, ступінь ризику країни щодо неповернення боргу тощо. Ефективне управління державним боргом передбачає розв'язання проблеми зниження боргового навантаження та ризику невиконання боргових зобов'язань держави з використанням різноманітних методів.

Методами управління державним боргом є: конверсія, консолідація, уніфікація, обмін за регресивним співвідношенням, відстрочка погашення, анулювання боргу, викуп боргу. Управління державним боргом здійснює Міністерство фінансів України, або за його дорученням та від його імені інші організації та установи.

Державний борг, безперечно, впливають на функціонування національної економіки. Наслідки цього впливу поділяють на короткострокові та довгострокові. Короткострокові — це економічні наслідки бюджетного дефіциту, відомі як проблема витіснення. Довгострокові — це економічні наслідки державного боргу, відомі як тягар боргу

Економічні наслідки державного боргу: скорочення споживання населенням країни; витіснення приватного капіталу, що обмежує подальше зростання економіки; збільшення податків для обслуговування державного боргу виступає антистимулом економічної активності; перерозподіл доходу на користь власників державних облігацій.

Державний борг має тенденцію до зростання. Так в Законі України «Про Державний борг» на 31 грудня 2007 року установлений граничний розмір державного внутрішнього боргу України в сумі 20.274.714,9 тис. гривень та в сумі 1.033.911,9 тис. доларів США, граничний розмір державного зовнішнього боргу України - в сумі, еквівалентній 9.890.764,5 тис. доларів США[5].

В Законі України «Про Державний борг» на 31 грудня 2008 року установлено граничний розмір державного боргу України в сумі 85.960.062,3тис. гривень[6]. На основі даних показників, можна констатувати, що на кінець 2008 року державний борг збільшиться порівняно з 2007 роком на 2 відсотки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення