Курсова робота «Правова охорона Конституції України», 2008 рік

З предмету Право · додано 08.02.2009 14:56 · від coremen · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Історико-правові та теоретичні основи правової охорони конституції україни 1.1. Виникнення та розвиток конституції держави 1.2. Поняття Конституції України та потреби її правової охорони 1.3. Порядок здійснення правової охорони Конституції України Розділ 2. Конституційний механізм забезпечення правової охорони конституції україни 2.1. Український народ як суб’єкт конституційних відносин у сфері правової охорони Конституції України 2.2. Президент та Верховна Рада України в конституційному механізмі правової охорони Конституції України 2.3. Правова охорона Конституції України органами виконавчої влади 2.4. Конституційний Суд України в системі ефективної організації правової охорони Конституції України Розділ 3. Стан та перспективи вдосконалення системи правової охорони конституції україни 3.1. Проблеми вдосконалення системи правової охорони Конституції України та шляхи їх подолання Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

З прийняттям Конституції України в червні 1996 року процес національного державотворення вийшов на новий правовий рівень, який стабілізував на той час суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в Україні, визначив програму руху до політичного ідеалу – демократичної, соціальної, правової держави, в якій людина визнається найвищою соціальною цінністю.

Конституція з’явилася у зв’язку з необхідністю проголошення і гарантування прав та свобод людини і громадянина, для забезпечення правових засад правопорядку, закріплення позицій держави у міжнародних відносинах. Вона є важливою соціальною цінністю для суспільства, тому що створює блага для людини, суспільства і держави, шляхом надання або визнання за ними відповідних прав та свобод.

Поряд з цим, одним з найважливіших питань, залишається правова охорона Конституції України, тому що правову державу, побудова якої є одним із основних конституційних принципів, неможливо створити без правової охорони Конституції, як уособлення міцності і непохитності основотворчих підвалин держави і громадського суспільства.

До комплексної системи правової охорони Основного Закону відносять нормативно-правові та організаційно-правові гарантії, серед яких: конституційний контроль,особливий порядок прийняття конституції та особливий порядок внесення змін до неї, офіційне тлумачення Конституції та конституційної відповідальності, а також: діяльність державних органів, посадових осіб та народу у зв’язку з використанням нормативних гарантій щодо охорони Конституції України.

Що ж до суб’єктів, які здійснюють правову охорону Конституції України то основними є: український народ, Президент України – гарант додержання Конституції, Верховна Рада України – як єдиний законодавчий орган державної влади до повноважень якого належить внесення змін до Конституції, Кабінет Міністрів України, який забезпечує виконання Конституції і законів України, та Конституційний Суд України як єдиний орган конституційної юрисдикції.

Із суб’єктів правової охорони Конституції України народ має першочергове значення, оскільки саме йому належить виключне право вносити зміни до Основного Закону держави через особливу форму прийняття загальнодержавних рішень – референдум.

Не менш важливе значення в забезпеченні дотримання і охорони Конституції України має Президент України, який забезпечує належне виконання конституційних обов’язків усіма державними органами шляхом безпосереднього звернення до органів та посадових осіб, дії яких не відповідають нормам Конституції України. Важливу роль відіграє ВРУ, яка здійснює попередній контроль щодо відповідності Конституції законів в процесі їх обговорення і прийняття. Також, особливе місце у системі правової охорони Конституції України посідає Конституційний Суд України, який вирішує питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів.

Останніми роками постає нагальна потреба в охороні і захисті Конституції України, оскільки порушення її норм, в тому числі і з боку вищих органів державної влади, набули доволі стійкого характеру. І на це необхідно зважати, оскільки йдеться про стабільність конституційного ладу, безпеку суспільства і держави, а також особи.

Таким чином, на сучасному етапі становлення української держави, поряд із назріванням конституційної реформи, одним з найважливіших питань залишається правова охорона Конституції України, яка потребує також докорінних, змістовних, своєчасних та правових змін на загальнодержавному рівні з врахуванням суспільно-політичних та соціально-економічних інтересів нації.

Коментар модератора

Дана робота не містить додатків

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали