Реферат «Розміщення та види складування», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 07.02.2009 22:05 · від Мар'яна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні аспекти системи складування 1.1. Склади, їхнє визначення й види 1.2. Форми організації складського господарства 1.3. Структура системи складування 2. Схема роботи складу готової продукцiї ЗАТ "Чумак" 3. Ефективність складування Висновки Список використаної літератури

Висновок

Складське господарство є важливою і невід'ємною частиною кожного підприємства. Його завдання - це збереження запасів сировини і матеріалів, готової продукції. Воно відіграє важливу роль в процесі руху матеріальних цінностей, сировини, матеріалів, палива, інструментів, обладнання, запчастин, спецодягу і інших виробів, а також готової продукції, напівфабрикатів, відходів виробництва.

Переміщення матеріальних потоків логістичним ланцюгом неможливе без концентрації у певних місцях необхідних запасів, для зберігання яких призначено відповідні склади. Переміщення через склад пов’язано з витратами праці, що збільшує вартість товару. Тому склад необхідно розглядати не ізольовано, а як інтегровану складову частину логістичного ланцюга. Тільки такий підхід дозволить забезпечити успішне виконання основних функцій складу і досягнення високого рівня рентабельності.

Склади – це будівлі, споруди та різноманітні пристрої, призначені для приймання, розміщення і зберігання товарів, які надійшли на них, підготовки їх до споживання і відпускання споживачу. Можна сказати, що він виступає акумулятором резервів матеріальних ресурсів, необхідних для невілювання коливань обсягів поставок і попиту, а також синхронізації швидкостей потоків товарів у системах просування від виробників до споживачів або потоків матеріалів у технологічних виробничих системах.

Тож, складське господарство - це сполучна ланка між службою матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) і виробничими підрозділами, між цехами, які випускають продукцію, і збутовими органами, а також між підрозділами підприємства. Його діяльність впливає на безперебійну і ефективну роботу основного виробництва, на ритмічний випуск і відгрузку товарної продукції.

Нами було проаналізовано схему складування ЗАТ "Чумак". Вона складається з 4 етапів:

1. Операцiя приймання на зберігання.

2. Вiдбирання продукцiї з дiлянки зберігання

3. Пiдготовка замовлень

4. Завантаження

На складi вiдсутня функцiональна система управлiння складом СУС, або WMS, як усталено їх називати. Існує добра система фiксацiї запасiв, формування замовлень, резервування. Проте, контроль принципу 4П (FIFO), формування аркушiв завантаження, комплектувальних аркушiв здiйснюється за допомогою Excel. Контоль правильностi вiдвантаження здiйснюється у паперовому виглядi, з вiдповiдною системою файлування та простої фiксацiї в комп'ютерi. Система надiйна, проте, недостатньо технологiчна. На даний момент планується впровадження СУС.

Для підвищення ефективності складування необхідно вирішити деякі завдання. Такими окремими завданнями є:

• рішення про необхідність складу (або краще користуватися прямими поставками);

• вибір між організацією власного складу й використанням спільного;

• визначення загального числа складів;

• визначення розміру кожного складу й місця його розташування;

• вибір схеми й організація процесу складування.

Вирішення цих завдань допоможе підвищити ефективність процесу складування на підприємствах.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали