Курсова робота «Форма державного устрою: поняття, сутність та види», 2007 рік

З предмету Право · додано 07.02.2009 18:45 · від coremen · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. Розділ 1. Поняття і сутність державного устрою та форми державного правління. 1.1. Поняття та елементи форми держави. 1.2. Форма державного устрою. Розділ 2. Види державного устрою. 2.1. Унітарна держава. 2.2. Федерація і конфедерація. 2.3. Інші різновиди державного устрою. Розділ 3. Форма держави в Україні та її порівняння з іншими країнами, аналіз та характеристика. Висновки.

Висновок

Отже, було проведено докладний аналіз форм державного устрою та розглянуто форму державного устрою України у порівнянні з устроями інших країн світу. Узагальнюючи результати роботи можна зробити такі висновки.

Проблема державного устрою належить до загальних проблем конституційно-правових інститутів, які є визначальними для конституційної системи будь-якої держави. Вивчення світового досвіду державного будівництва показує, що сьогодні майже всі держави поділяються на певні території, на чолі яких центральна влада ставить свою адміністрацію і таким чином у державі влаштовується певний адміністративно-територіальний устрій.

За державно-територіальним устроєм усі держави поділяються на прості (унітарні) та складні - федерації, конфедерації, імперії та унії; за формою об'єднання (створення): добровільний союз окремих суверенних держав і примусовий союз, у результаті військової сили і політичного насильства; за формальними (юридичними) і фактичними ознаками: юридично (формально) - федерації, конфедерації, а фактично - унітарні централізовані держави тощо.

Унітарна — це така держава, територія якої поділяється на адміністративно-територіальні одиниці, що за загальним правилом не мають будь-якої політичної автономії, хоч окремі з них можуть мати статус територіальної автономії.

Федерація - це складна держава, до якої входить кілька територіальних утворень (суб'єктів федерації), що володіють суверенітетом або мають певні ознаки державності. Розглядають два різновиди федерації: а) союзну федерацію (федерацію, що заснована на договорі), суб'єктами якої є суверенні держави, що зберігають за собою значний обсяг повноважень, аж до права виходу зі складу федерації, та б) федерацію, засновану на автономії, суб'єктами якої є державні утворення, що не мають суверенітету, але мають певні ознаки державності у вигляді повноважень самостійно вирішувати питання місцевого значення.

На сьогоднішній день Україна є унітарною державою за статтею 2 пунктом 2 Конституції України. Принцип Унітарності нашої держави означає її єдність, соборність в політичному, економічному, соціальному, культурному (духовному) та інших відношеннях. Вузловим моментом єдності держави є її територіальна єдність, як і єдність нації загалом. А відносно форми правління та наша держава є змішаною республікою, а парламентсько-президентською чи президентсько-парламентською її можна буде називати тільки тоді, коли будуть чітко визначені права і обов’язки як президента так і парламенту без подвійного трактування. І саме коли в нашій державі будуть чітко сформовані і конкретні закони «хто є хто» і «і хто і чим має займатись» тоді можна буде впевнено сказати на рахунок форми нашої держави.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?